„Pro Martina to byl druhý start na mistrovství Evropy, přesto není žádným nováčkem a jasně ukázal, že patří mezi evropskou špičku v karate,“ chválil svého svěřence trenér Karate Klubu Tygr Karlovy Vary Jan Ruth. Eliáš se představil v konkurenci třiatřiceti karatistů z třiatřiceti zemí v kategorii dorostu nad 70 kg. A vystoupení to bylo úspěšné.

„Martin nastoupil v prvním kole proti závodníkovi z Makedonie, kdy za stavu 0:1 obrátil zápas ve svůj prospěch kopem na břicho a zápas 2:1 vyhrál,“ ohlédl se Ruth za úspěšným vstupem na mistrovství. I ve druhém zápase se Eliášovi dařilo, když po výhře 2:0 za údery na hlavu zamířil do třetího kola, kde ho čekal srbský závodník. „Ve třetím zápase Martin jasně dominoval a po stržení srbského závodníka vyhrál 5:3. Stejně přesvědčivý byl i čtvrtý postupový zápas,“ pokračoval v hodnocení Ruth. Eliáš se tak díky skvělým výsledkům probojoval do finále, ve kterém byl v sázce titul mistra Evropy. „Finále bylo velmi vyrovnané. Přestože byl Martin v první bodové šanci, nebyl jeho bod uznán. Následně bodoval závodník Moise Leonard z Rumunska a svůj bod dokázal udržet. Nakonec získal v Budapešti stříbro a získal tak jedinou medaili pro Czech National Karate Team,“ připomněl Ruth.

HC Škoda Plzeň - Karlovy Vary
Nebyli jsme horším celkem, míní asistent Tomáš Mariška

Eliáš tak dosáhl při svém druhém vystoupení na mistrovství Evropy za čtyři vítězství a jednu porážku na titul vicemistra. „Radost byla obrovská, protože jde o první medaili z evropského šampionátu pro barvy karlovarského Karate Klubu Tygr,“ dodal závěrem k vystoupení Eliáše na mezinárodní scéně Ruth.