Účastnilo se ho téměř 1200 závodníků! Kromě Čechů startovali na tomto dvoudenním Judo maratonu – tento název měl turnaj v podtitulku – také borci z Polska, Slovenska a Německa. Aby se celá akce dala z organizačního hlediska zvládnout, zápasilo se na sedmi žíněnkách.

Ujít si tuto příležitost nenechali judisté z Budo Clubu Mariánské Lázně, kteří přijeli na sever Čech v osmičlenné sestavě.

V takové konkurenci bylo úspěchem dostat se v jakémkoliv zápase do dalšího kola. V nejpočetněji obsazené kategorii mladších žáků startovalo neuvěřitelných 65 mladých závodníků.

Je proto fantastickým úspěchem, že se Mariánskolázeňští nakonec vraceli domů s některou z medailí. Zasloužila se o ni Eliška Vlková v kategorii mladších žákyň do 36 kg, která absolvovala ve vyřazovacím pavouku pět duelů. Čtyřikrát dokázala vyhrát a podlehla pouze ve finále německé soupeřce. Stříbro za druhé místo je více než vynikající.

Pořádně si zazápasili také ostatní, byť nedosáhli tak vysoko: Ondřej Schuster (18., ml. žáci do 34 kg), Vasilii Kulik (37., ml. žáci do 38 kg), Ondřej Panc (9., ml. žáci do 42 kg), Marsel Aidarkeev (9., ml. žáci do 46 kg), Jakub Markuzzi (7., ml. žáci do 60 kg), Alex Klier (9., st. žáci do 46 kg), Nikola Tomanová (12., st. žákyně do 52 kg).

„Velmi kladně bych hodnotil zápasovou bilanci našich závodníků,“ uvedl trenér Martin Schuster. „Ze dvaceti šesti utkání jich naši svěřenci vyhráli čtrnáct.“ (mil)