Ve druhé polovině září 2009 se česká reprezentace zúčastnila mistrovství Evropy v rádiovém orientačním běhu v Bulharsku. Na 21 našich závodníků bojovalo o medaile v sedmi kategoriích nedaleko městečka Obzor. Na pobřeží Černého moře se za poslední tři roky podívali již podruhé, v roce 2006 uspořádala bulharská radioamatérská organizace v Primorsku mistrovství světa. Chebský oddíl reprezentovali Roman Borovička v kat. M19 a Miroslav Vlach st. v kat. M40.

Pořadatelé zařadili trochu nezvykle jako první závod v pásmu 3,5 MHz. V této disciplíně nemá Česko již 15 let v seniorské kategorii přemožitele a i tentokrát potvrdili naši kvality. Muži v kat. M21 nenechali nikoho na pochybách, kdo je v Evropě a ve světě nejlepší, když mistrem Evropy se stal Martin Baier, bronzovou medaili přidal Jakub Oma a společně s Karlem Fučíkem zvítězili s přehledem i v soutěži družstev. Bohužel v ostatních kategoriích se již tolik nedařilo. Zcela propadli junioři, když nejlepší z nich Roman Borovička doběhl na 14. místě a z juniorek Šárka Jelínková na 12. místě. Miroslav Vlach st. vybojoval pěkné 13. místo a družstvo veteránů na pátém místě dělilo od třetí příčky jen sedm minut.

Po dni odpočinku v neděli přišel na řadu trochu obávaný dvoumetr s doběhovým koridorem přímo na pískové pláži. Česká reprezentace nezaběhla podle očekávání a mohla radovat „jen“ ze 4 medailových umístění. V individálním závodě se prosadila Michaela Gomzyk Omová na 3. místě v kategorii žen. Ženské družstvo D21 vystoupilo na stříbrnou příčku, další dvě bronzové medaile si odvezlo mužské družstvo a družstvo veteránek. Roman Borovička doběhl devatenáctý a Miroslav Vlach st. dvacátý.

V konkurenci 22 evropských států získala Česká republika 9 medailí (2-2-5) a v bodovaném umístění skončila na 4. místě za Ukrajinou, Ruskem a Bulharskem.

(mivl)