Florbalisté Akademiku dřeli, ale stačilo to jen na jeden bod

Cheb –Chebští v obou zápasech vedli, ale nakonec o své nadějné vedení přišli.

12.1.2012

FLORBALISTÉ USK Akademik Cheb odjeli doPlzně k zápasům třetí ligy s cílem vybojovat šest bodů. Do Chebu však nakonec vezou jen bod jediný. Selhala především jejich střelecká produktivita. Foto: Foto: archiv oddílu

Florbalisté USK Akademik Cheb zajížděli k dalšímu kolu třetí ligy do Plzně, kde ho čekaly bitvy se Skvrňany a Domažlicemi. Chebští milovníci děrovaného míčku odjeli do západočeské metropole s cílem získat šest bodů, to se svěřencům Luboše Kapra nepovedlo, získali jen jediný.

TJ Sokol Skvrňany 6

USK Akademik Cheb 5

Duel týmů ze spodní poloviny tabulky přinesl hostům de javu. Chebští na svého plzeňského soka nestačili na domácí palubovce, kde prohráli brankou dvacet vteřin před koncem. Stejný scénář se tentokrát opakoval také na palubovce Plzně.

Chebští byli celý zápas aktivnější, tvořili hru a diktovali tempo zápasu. Od úvodu si vytvářeli mnoho brankových příležitostí, které však končily nad brankou, případně chebské střelce držel na uzdě brankář Skvrňan. Chebští však na plzeňského strážce svatyně našli recept, ve třetí třetině se díky dvěma brankám Václava a jedné Tkadlece ujali tříbrankového vedení. Ani to však svěřencům Luboše Kapra nestačilo a svůj náskok lacinnými brankami ztratili.

Branky Chebu: Václav 2x, Tkadlec, Bednařík, Michalovský.

„Těžko se mi hledají slova. Soupeře jsme přehráli, ale asi můžeme litovat neproměněných šancí, kterých jsme měli obrovské množství. Hrajeme dobře, vypracujeme si dostatečný náskok. Ale když dostaneme branku, tak se naše hra sesype, takhle je to už několikátý zápas. Asi to je psychikou,“ lituje chebský zástupce kapitána Adam Tkadlec, autor jedné z chebských branek.

Jiskra Domažlice 6

USK Akademik Cheb 6

Do druhého utkání šli chebští florbalisté s odhodláním odčinit kolaps z prvního utkání a získat tři důležité body. Ani ve druhém zápase však tento cíl nesplnili. Úvod střetnutí byl velmi vyrovnaný, když oba celky si vytvářely velké množství šancí, které však nepřetavily v gólové vyústění. Akademik se brzy dostal do vedení 3:1, které režíroval špílmachr Dan Michalovský, z jehož práce profitoval kanonýr Bednařík.

Posléze však přišla velká řada vyloučení na straně chebského celku, která vyvrcholila trestem do konce utkání pro Michalovského a pětiminutovým oslabením. Soupeř nedisciplinovanost hráčů z Chebu začal trestat a záhy se dostal zpět do zápasu. Před poslední třetinou svítil na ukazateli skóre výsledek 5:3. Chebští však heroickým výkonem vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. Minutu před koncem strhnul vedení na stranu USK Jakub Kašpar. V tu chvíli zdálo se rozhodnuto, Akademik však opět nezvládl závěr utkání. Tři útočníci propadli v útočném pásmu, nestačili se dostatečně ryche vrátit a domažlický Ondřej Baroch rozhodl o výsledku utkání a dělbě bodů.
Branky Chebu: Bednařík 3x, Václav 2x, Kašpar.

„Do poslední třetiny jsme šli s tím, že tam necháme všechno. Dřeli jsme na krev, nechali tam všechno, ale opět to nevyšlo. Můžeme na sebe být za výkon hrdí, ale tři body byly blízko. Je škoda toho, že jsme takhle hloupě propadli. Myslím si, že jsme si tři body za předvedený výkon zasloužili, ale i jeden se počítá. Uvidíme na konci sezony, jak byl důležitý,“ pronesl po utkání smutně Adam Tkadlec.

Další třetiligové utkání čekají chebský celek na konci ledna, přesně 29. ledna na domácí palubovce sportovní haly Lokomotiva. Svěřence Luboše Kapra čeká zřejmě klíčové utkání sezony s Kdyní, ve druhém utkání vyzvou třetí tým tabulky, celek Keria Plzeň.