Chebu se tak v závěrečném vystoupení postaví do cesty již jistý účastník play-off, když si Rudná boje v nadstavbové části zajistila s předstihem. Loňský účastník Národní ligy by rád ještě letos neřekl poslední slovo. Sokoli posbírali 38 bodů, patří jim páté místo tabulky. Jedničkou Sokolů je Jan Křemen, jednoznačným lídrem Rudné je Jan Karásek, který posbíral 51 kanadských bodů, zajímavý příděl bodů má také Adam Pivoňka. Mezi střelci vládne také Karásek, který konta soupeřů zatížil 35 brankami, 25 branek nasázel Adam Pivoňka. Jan Josef Brychta 11 a 10 branek nastřílel Kameš.

„Myslím si, že jsou s Wizards nejvyspělejší, hrají pěkný florbal,“ poukazoval na kvality soupeře chebský obránce Matěj Voborník. Hráči ze Středočeského kraje v roce 2024 zapsali čtyři výhry, dvě prohry. V posledním kole porazili v prodloužení Barracudy ze Slaného. Chebští jsou na šestém místě, na jejich konečném umístění už se také změnit nic nemůže. K dnešnímu dni hráči se sovičkou na prsou posbírali 28 bodů. V posledním kole podlehli na půdě kralupských Vlků 11:4. Ti Akademiku přerušili čtyři utkání v řadě s bodovým ziskem. Tečku za ročníkem napíší v neděli, chtěli by vítěznou.

Ilustrační foto.
Mladé pušky Chebu triumfovaly v Ostrově

„Vím, že kluci v zápase nechají všechno, toho si vážím. Není jedince, který by utkání odchodil a to také, když se prohraje,“ říká před nedělní bitvou trenér Akademiku David Vorlíček. Chebský trenérský tandem však i v závěrečném kole nebude mít k dispozici kompletní kádr. „Vždycky jsou nějaké omluvenky, musíme se s tím poprat. Máme relativně široký tým,“ poukazuje kapitán USK Jan Kirchman.

První vzájemné utkání se hrálo hned v prvním kole soutěžního ročníku. Akademik tehdy na palubovce Rudné prohrál nejtěsnějším rozdílem 5:4. Přitom na půdě jednoho z favoritů soutěže vedl překvapivě 3:0. Dlouhou dobu držel Akademiky nad vodou brankář Lukáš Heczko. Od prvního měření sil obou týmu však uběhlo mnoho času. Zejména Akademik prošel výraznou proměnou, výsledkovou, hráčskou i trenérskou. Výsledek prvního zápasu zřejmě nebude hrát žádnou roli.

„Myslím si, že soupeř nic nepodcení. Utkání může brát jako přípravu na play-off. Takže nás nečeká nic lehkého,“ je si vědom trenér chebského výběru Patrik Horák. Jeho tým ještě živí teoretickou šanci na účast v play-off. Akademici kromě výhry za tři body potřebují soulad výsledků v ostatních divizí. Konkrétně prohry Jablonce a Spartaku Hluk.

USK Akademik Cheb. Ilustrační foto.
Akademici ve slátané sestavě nestačili na Kralupy

„Cíl sezony máme splněný. Play-off by byla třešnička na dortu. Z mého pohledu už je asi rozhodnuto. Teoretická šance tam je, ale nemáme to ve svých rukách,“ má jasno Horák.

Ač tak či onak, pokud šance žije, Akademici musí bezpodmínečně zvítězit za tři body. Se soutěžním ročníkem se chtějí rozloučit vítězně a poděkovat za celoroční podporu svým fanouškům, kteří jsou nejlepší v celé divizi. „Chceme si zápas užít a potěšit naše úžasné fanoušky,“ shodují se trenéři USK. Právě fanoušci byli skvělým zpestřením soutěže, Akademik jako nováček divize uchvátil. Do útrob chebské Lokomotivy si na každé utkání našlo cestu mnoho podporovatelů, kteří hlasitě ženou své oblíbence dopředu.

USK Akademik Cheb – Florbal Chomutov B 8:6 (3:3, 2:0, 3:3).
OBRAZEM: Skvělá práce. Akademik udržel divizi. Bonus? Pošilhává po play-off

„Rád bych všechny pozval, bude to letos naposledy a bude to stát za to,“ zve všechny sportovní příznivce útočník Jan Skopový. Na slova svého svěřence navázal krátce i trenér David Vorlíček. „Rád uvidím plnou halu, proto bych rád všechny pozval, možná některé lidi uvidím naposledy,“ zůstává tajemný zkušený trenér. „Kluci si zaslouží hrát před plnou halou, mají za sebou hodně náročnou sezónu,“ doplnil závěrem. (sei, vac)