Soupeř Chebu se nachází aktuálně na osmém místě divizní tabulky se ziskem dvaceti bodů. Má však stále jeden zápas k dobru. Chomutovští budou v posledních kolech též bojovat ze všech sil, aby udrželi divizní příslušnost i pro příští ročník.

Chomutov v posledních pěti zápasech hned třikrát prohrál. V posledním kole ale na domácí půdě zvládl důležitou bitvu s pražským Olympem, kterého tak téměř s jistotou poslal do regionální soutěže. V chomutovském týmu se snoubí zkušenost, kterou symbolizují zkušení florbalisté Tomáš Novotný s Martinem Moravou, doplněni o dravé mládí.

Nejproduktivnějším hráčem je Matyáš Rauscher, kterému na záda dýchají Martin Morava a Miloš Šulc. Do útočné fáze jsou Chomutovští velmi silní, naopak mívají velká okénka v defenzivě. V dosavadních osmnácti zápasech dostali hned osmkrát více než deset branek a ve třech utkáních dokonce více než osmnáct. „Budeme toho chtít využít a na soupeře tlačit,“ přemítá před sobotní bitvou obránce USK Jan Žuk.

USK Akademik Cheb. Ilustrační foto.
Florbalisté Chebu triumfovali v Litvínově. Výhrou se přiblížili záchraně

Akademici v posledním kole přivezli důležité body z venkovní půdy. V baště českého hokeje v Litvínově zvítězili 8:4 a výrazně se přiblížili záchraně, která byla předsezonním cílem.

Svěřenci Davida Vorlíčka a Patrika Horáka můžou slavit při jakémkoliv bodovém zisku. „Chceme určitě vyhrát a dokonce sezony vyhrávat. Přeci jenom ještě nemáme záchranou jistou. K udržení a jistotě je potřeba jeden bod, chceme vyhrát a mít klid,“ říká před dalším náročným duelem trenér Chebu David Vorlíček.

Ten v sobotním utkání nebude mít k dispozici na lavičce svého trenérského kolegu Patrika Horáka. V sestavě pak bude postrádat nejproduktivnějšího hráče svého týmu Daniela Macka a zkušeného matadora Petra Kleinera. „Musíme se s absencemi vyrovnat. Věřím, že týmovým pojetím to zvládneme. Přeci jenom v každém zápase máme nějaké omluvenky,“ poukazoval kapitán USK Jan Kirchman.

Ten svůj tým povede do další důležité divizní bitvy, ve které budou chtít Chebané navázat na zlepšené výkony v posledních týdnech. Chebští totiž bodovali v posledních třech duelech, v posledních dvou si připsali navíc tříbodové výhry. Nejprve doma porazili Děčín, poté zvládli severskou misi v utkání s Litvínovem. Teď budou navíc opět hnáni domácími fanoušky, kteří jsou v průběhu ročníku neuvěřitelní a jsou hnacím motorem USK.

„Za celou kabinu bych jim chtěl poděkovat a pozvat je i na nejbližší utkání s Chomutovem. Budeme je potřebovat a věřím, že je potěšíme vítězstvím,“ burcuje příznivce chebského Akademiku Žuk.

První vzájemné utkání zvládli lépe Akademici, ti v Chomutově po první třetině prohrávali 5:2. Poté však zabrali a svého soka deklasovali v poměru 18:8. „Myslím si, že jsme v prvním zápase Chomutov zlomili psychicky. V první třetině byl výrazně lepší, než my. Pak jsme ale dávali jednu branku za druhou a utkání jasně ovládli,“ vracel se k vysoké výhře univerzál USK Matěj Voborník.

Útočný florbal a gólový festival se dá očekávat také ve druhém vzájemné měření sil. „Můžeme se definitivně zachránit v divizi. Bude to hezký zápas plný branek. Chtěl bych všechny srdečně pozvat, aby byli u toho,“ říká závěrem Petr Kleiner. Matematika je jasná, v případě bodového zisku, mohou Akademici slavit udržení v divizi.