Severočeši dorazí na západ Čech s neuspokojivou formou. Prohráli posledních devět utkání, ze kterých získali pouze pět bodů. Poslední tříbodové vítězství se datuje k osmému říjnu, kdy na domácí palubovce přetlačily Teplice právě USK. K lídrům hráčů z města horkých pramenů patří Martin Schneider. Velmi nebezpečný je také David Gebhardt. Zkušený útočník si vždycky uměl v předbrankovém prostoru najít své místo. Teplice mají stejný cíl jako jejich nejbližší soupeř z Chebu, zejména divizi udržet.

Teplice jsou zvyklé hrát před skvělou domácí kulisou. Nyní přicestují na horkou půdu Akademiku, o jejichž fanoušcích se pějí mezi divizními celky ódy a i kabina USK opět očekává bouřlivou domácí atmosféru.

„Přijďte v co největším počtu. Je to poslední zápas v tomhle roce, měsíc budete čekat na další. Hrajeme i pro Vás a za Vás, za Cheb. Tak, jak vy si zasloužíte dobrou hru a výsledky, tak kluci si zaslouží Vás v největším možném počtu v hledišti,“ burcuje všechny sportovní fanoušky trenér Akademiků David Vorlíček, který si vždy atmosféru a emoce s tím spjaté vyloženě užívá. Také chebský celek, stejně jako Teplice, zapsal v posledním kole porážku, když prohrál vysoko s pražskými Wizards.

USK Akademik Cheb - divize A.
Wizards neměl s florbalisty ze západu Čech slitování. Akademiky zničil 20 góly

Svěřenci Davida Vorlíčka a Patrika Horáka, tak budou chtít na poslední vystoupení rychle zapomenout a vrátit se na vítěznou vlnu. Dle posledních dostupných informací by navíc v sestavě neměl chybět žádný z klíčových hráčů, vyjma dlouhodobě zraněných Kugela s Novákem. Akademik je aktuálně sedmý, nic na tom nezměnila ani vysoká porážka v Praze. Akademici vědí, že je však nečeká nic lehkého. „Očekávám vyrovnaný zápas plný soubojů, jako tomu bylo v prvním zápase,“ říká před sobotní bitvou Matěj Voborník. Na jeho slova navazuje i trenér Vorlíček.

„Očekávám vyrovnaný zápas, ale žádný alibismus. Body musí zůstat v Chebu a věřím, že teď máme lepší tým než v prvním vzájemném zápase. Doma jsme silní a v sobotu budeme ještě silnější. Soupeři máme co vracet,“ narážel chebský kormidelník na prohru 6:10 na palubovce teplického výběru.

Mírným favoritem utkání jsou domácí. Vrátí se hráči Akademiku na vítěznou vlnu, případně si vyrubou body a budou slavit Severočeši? Diváci se tradičně mohou těšit kromě florbalu na bohatý přestávkový program.

Florbalisté chebského Akademiku porazili Olymp 4:3.
Akademik udolal v bitvě nováčků Olymp. Výhru Chebu vystřelil Žuk