Ti mají za sebou velký test, ze kterého dokázali vydolovat plný počet bodů. Úspěšné plzeňské tažení je navíc katapultovalo do čela tabulky Karlovarsko – Plzeňské ligy mužů.

Greyhounds Plzeň byla před soutěží pasována do role jasného favorita soutěže. Tým poskládaný z bývalých hráčů FBC Plzeň, tedy gigantu mezi florbalovými oddíly v regionu. Pro Akademik bylo utkání velkým testem a šlo o utkání s velkým „Z“.

„Dlouho dopředu jsme se o utkání bavili a připravovali. Byli jsme strašně nažhavení a chtěli jsme uspět a dokázat, že i v Chebu jsme schopni hrát dobrý florbal,“ přemítal před utkáním kapitán Akademiku Jan Kirchman.

A jeho slova se vyplnila do puntíku. Utkání bylo od úvodního hvizdu velmi vyrovnané a takticky svázané. Oba týmy si byly vědomy toho, že se hraje o hodně a možná bodový odskok v tabulce.

Vyrovnané dvě třetiny jak výsledkově, tak herně slibovaly závěr s až detektivním vyústěním. Akademici se ve třetí třetině dostali díky trefám Žuka a nestárnoucího Milana Bednaříka do dvoubrankového vedení, Plzeňští však našli odpověď a korigovali na rozdíl jediné trefy.

Utkání mělo vyhrocený závěr, rozhodčí nejprve Akademik poslali do čtyř. Nařízené vyloučení však velkým gestem fair play odvolal plzeňský útočník Gřegořice.

„Chtěl bych pochválit a poděkovat Gřegořicovi, který se přiznal ke sportovnímu gestu a odvolal vyloučení. Dvě minuty před koncem utkání, když prohráváš o jedinou branku, to se moc nevidí,“ vysekl poklonu kouči hostů trenér Akademiku Pavel Janeček.

I on však musel být jako na trní, když rozhodčí dvě vteřiny před koncem nařídili trestné střílení. Lukáš Heczko si s ním však poradil, a akademici tak mohli slavit důležité vítězství. Plzeňští si připsali první porážku v sezoně.

„Trošku jsme změnili taktiku a rozestavení. Zápas byl vyrovnaný, ale věřím, že jsme si vyhrát zasloužili. Tři body jsou pro nás velmi cenné, ubojované. Vážím si toho, jak kluci k tomu přistoupili a od začátku dodržovali to, co jsme si řekli,“ pochvaloval si Janeček.

Ve druhém utkání změřili akademici síly s Tlučnou, dalším kvalitním soupeřem. A další vyrovnané, fyzicky náročné utkání bylo na světě.

„Soupeř byl velmi dobře fyzicky připravený, velmi běhavý, ale zvládli jsme opět dodržovat taktické pokyny,“ liboval si po utkání kapitán Chebu.

Akademici nebyli po většinu utkání aktivnějším týmem, i přesto došli k cenné výhře 2:0. Ke třem bodům vedla cesta přes výborný týmový výkon, podpořený výtečným výkonem brankáře Lukáše Heczka. Ten si po velmi dlouhé době připsal nulu, která ho moc těšila.

„Klukům chci moc poděkovat, hráli výborně do obrany, poctivě, blokovali střely, skákali, snažili se mi to maximálně ulehčit,“ nešetřil chválou zápasový hrdina Heczko a na jeho slova navázal kapitán Kirchman.

„Šíša byl v obou zápasech výborný, byl jako zeď. Chytil vše, co měl, a nám to dodávalo potřebné sebevědomí. Takové výkony potřebujeme, táhne nás svými jistými výkony, máme na čem stavět. Podal výkon hodný první ligy,“ komentoval výkon svého strážce svatyně.

Akademici si tak po úvodním debaklu proti Klatovům připsali již páté vítězství v řadě, šestibodovým ziskem se navíc katapultovali do čela tabulky.

„Samozřejmě nás to těší. Teď bychom mohli získat potřebný klid a hrát uvolněněji. Chceme jít zápas od zápasu. Od prvního zápasu jsme toho hodně změnili, hlavně přístup k zápasům. Trenér si nás vzal do parády a jasně vysvětlil, jak si to představuje. Hráči za ním jdou a zatím to nese kýžené ovoce. Nechceme však usnout na vavřínech, ale pokračovat,“ dodal zkušený střední útočník, který má zkušenosti také z nejvyšší německé soutěže.

Výsledky

Greyhounds Plzeň – USK Akademik Cheb 2:3 (1:1, 0:0, 1:2). Branky: 10. Marek Zíka, 34. Tomáš Kůst – 12. Matěj Voborník, 27. Jan Žuk, 31. Milan Bednařík.

USK Akademik Cheb – TJ Tlučná 2:0 (0:0, 2:0, 0:0). Branky: 13. Milan Bednařík, 24. Jan Kirchman.

USK Akademik Cheb: Heczko (Polan) – Neuman, Šanta, Mazanec, Kura, Valenta – Kirchman, Voborník, Nagy, Žuk, Vrána, Bednařík. (jav)