Akademikům se v prvních dvou kolech dařilo střídavě, když nejprve sezonu zahájili drtivou porážkou 10:2 s Klatovy. Chuť si družina Pavla Janečka spravila v následujícím utkání, když porazilav poměru 5:3 Tachov. „První utkání bylo z naší strany velmi špatné, nevycházelo nám vůbec nic, nehráli jsme týmově, všude jsme byli druzí. Zkrátka všechno špatně, nechci se vymlouvat, ale chyběli nám dva klíčoví hráči a trenér. Druhý zápas s Tachovem už byl výrazně lepší, plnili jsme taktické pokyny a bylo vidět, že všichni chtěli vyhrát,“ vrátil se k úvodním dvěma kolům krátkým hodnocení kapitán Jan Kirchman.

A na vítězství s Tachovem Chebští navázali také v domácím prostředí, kde byli stoprocentní. Vítězství se však nerodila lehce. V prvním utkání změřili síly s plzeňskými Forsee. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a rozhodovaly detaily. Šťastnější nakonec byli Chebští, kteří si tak do vyrovnané tabulky připsali důležité tři body.

„První zápas s Plzní byl nahoru dolů, takhle bychom hrát nechtěli. Začali jsme utkání na tři lajny, ale strašně dlouho jsme se dostávali do tempa. Vázl nám přechod do útoku, chyběla souhra. Postupem času jsme stáhli sestavu na dvě formace a utkání jsme vůlí dotlačili k vítězství. Je velmi cenné,“ hodnotil zápas trenér Pavel Janeček. A radost ze tří bodů umocnilo i druhé vítězství dne. Akademici totiž přetlačili Rudý koně z Horažďovic, opět nejtěsnějším rozdílem jediné branky. „Výsledek je takový, jaký je, ale utkání bylo celý zápas pouze na jednu branku. Naše koncovka je ovšem žalostná, na tom musíme zapracovat. Musíme se přestat bát a nesmíme se bát zodpovědnosti vzít zakončení na sebe. Spoustu akcí, které jsme měli lehce zakončit, jsme v předbrankovém prostoru překombinovali,“ hodnotil chebský trenér. Na slova trenéra navázal také útočník Jakub Václav, který si připsal ve dvou utkáních tři asistence. „Jsem rád, že jsme si připsali tři body za vítězství, to ovšem mělo být výraznější. Naše koncovka je zatím špatná, já věřím, že se na to v tréninku zaměříme a zakončení zkvalitníme. V dalších zápasech to budeme potřebovat,“ je si vědom blonďatý útočník. „Jsme také rádi, že si letos svoji premiéru připsal mezi tyčemi Tomáš Polan, nebylo to pro něj lehké utkání, ale zvládl ho,“ vyzdvihl svého brankáře Václav. Akademik se díky dvěma vítězstvím posunul na čtvrté místo vyrovnané tabulkya pouze bod ho dělí od prvního místa. O ambicích chebské posádky by mohlo napovědět hned nadcházející hrací kolo, kdy se Akademici střetnou s Tlučnou a Greyhounds Plzeň, kteří se shodným počtem deseti bodů vévodí tabulce.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS:

USK Akademik Cheb – FBC FORSEE PLZEŇ 3:2 (1:1, 1:0, 1:1). Branky: 2. Petr Pinc, 23. Milan Bednařík, 32. Marek Šanta – 8. Michal Míča, 33. Jaroslav Tuma. Rozhodčí: Ňorba, Klán. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 300.

RUDÝ KONĚ Horažďovice – USK Akademik Cheb 1:2 (0:0, 1:0, 0:2). Branky: 23. Martin Petržilka – 26. a 33. Matěj Voborník. Rozhodčí: Ňorba, Klán. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 27. (jv)