Chebský výběr zužuje velká marodka a tak zamíří do středních Čech v řádně okleštěné sestavě.Akademici totiž neuspěli u soupeře s přesunutím duelu na jiný termín. „Co k tomu říct, situace je taková jaká je,“ krčil rameny chebský kapitán Jan Kirchman. Do Kralup s týmem neodcestuje brankář Bartůšek a hráči Kleiner, Smolka, Hykš, Havránek, Macek, Kugel, Muller. Nejisté jsou starty Skopového, Vojíře a Horkého.

Florbalisté ze západu Čech však zamíří k utkání uvolněni, jelikož si s předstihem splnili předsezonní cíl, kterým bylo udržení divizní příslušnosti. „Jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli. Cíl jsme splnili, teď se můžeme pokusit o zázrak,“ říká před duelem s Kralupy Kirchman.

Chebský výběr může dosáhnout v divizní soutěži také na florbalový bonus, kterým je postup do play-off, ale k tomu potřebuje vyhrát zbylá dvě utkání a doufat v souhru výsledků v ostatních divizích. Ve svých rukou to nemají, přesto se o historickou šanci, která je v rovině teorie chtějí porvat.

„Motivace na play-off tu samozřejmě je. Chceme skončit v první polovině tabulky. To by byla pro kluky odměna za náročnou sezonu, Tým to měl opravdu těžké letos,“ poukazoval chebský trenér David Vorlíček. Kralupy již mají s předstihem zajištěnu účast v play-off, čímž mohou ve zbylých utkáních ladit formu pro nadstavbovou část sezony.

USK Akademik Cheb – Florbal Chomutov B 8:6 (3:3, 2:0, 3:3).
OBRAZEM: Skvělá práce. Akademik udržel divizi. Bonus? Pošilhává po play-off

Středočeši jsou aktuálně na třetí příčce, když získali 43 bodů. Ofenziva kralupských florbalistů budí respekt, nastříleli totiž 178 branek, což je nejvíce v celé divizi. V dresu Kralup se prohání hned čtyři hráči, kteří zaznamenali již přes třicet kanadských bodů, jmenovitě Kristián Malík, Jan Michálek, Adam Carvan a Jakub Mánek. „Do Kralup jedeme s respektem, ale bojovat o tři body. Vždy chceme porazit a potrápit favorita. Nejsme tým, co zaleze a čeká,“ říká před nedělním duelem kouč USK.

A co očekává od svého soupeře? „Čekám mnohem lepší florbal, než předvedli Vlci v Chebu. Více napadání, oni musí a my můžeme. Mají dobré přesilovky a hodně kvalitních hráčů,“ vypočítával Vorlíček.

Akademici i přes velkou marodku pojedou do Středočeského kraje s výbornou formou. V roce 2024 byli bez bodu pouze jednou. To hned v prvním utkání roku prohráli na půdě Kadaně. Od té doby získali body ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. Poslední tři dokonce dokázali vyhrát za tři body. „Nálada v kabině je dobrá,“ přiblížil atmosféru v kabině obránce Jan Žuk.

USK Akademik Cheb. Ilustrační foto.
Florbalisté Chebu triumfovali v Litvínově. Výhrou se přiblížili záchraně

Nejproduktivnějším hráčem USK je stále Daniel Macek, který posbíral 38 kanadských bodů, druhý je Jan Smolka a třetí Jan Skopový. Mezi střelci vévodí též Macek s 21 přesnými zásahy před Smolkou a Hykšem. Na hranici deseti branek budou ve zbytku sezony útočit univerzál Vojta Hůda a kapitán týmu Jan Kirchman, kterému chybí dvě trefy.

První vzájemné střetnutí v této sezoně vyšlo Akademikům. Ti na své palubovce hnáni svými fanoušky vyhráli 10:5. Výhru USK tehdy režíroval pětibodový Jan Smolka, který si k hattricku připsal ještě dvě asistence.