„Martin je pro náš klub logická volba. V žilách mu koluje varská krev už dlouho. Navíc díky již dosaženým úspěchům varského florbalu je Martin dlouhodobě respektovaným členem naší VARYfamily,“ připomněl prezident FB Hurrican Karlovy Vary Jaroslav Vébr, proč padla volba na Martina Kratochvíla.

„Víme, že jeho zkušenosti navážou nejen na úspěchy jeho předchůdců, ale jeho angažmá přinese i nové, čerstvé impulsy. Hodně si slibujeme od silnějšího propojení s naší juniorskou základnou, zejména očekáváme snazší přechod našich mladých borců do A-týmu. Moc se těšíme a není tajemstvím, že se těší i stávající hráči A-týmu,“ poukazuje Vébr.

Poprvé vedl Kratochvíl A-tým ve 2. mužské lize v sezonách 2007/2008 a 2008/2009, kdy se hurricani umístili na 5., respektive 6. místě. O pět let později se úspěšně vrátil k A-týmu, když v sezoně 2014/2015 A-tým zachránil příslušnost v Národní florbalové lize. O rok později, opět s asistencí Kratochvíla, slavil tým vítězství v soutěži a následný postup do 1. ligy. Nyní se na lavičku prvního týmu opět vrací, tentokrát v roli hlavního trenéra, a hurricani věří, že „Kráťa“ úspěšně naváže na svou dosud odvedenou práci.

„S Martinem nás pojí více než třicetileté přátelství a k florbalu mě v roce 2000 přivedl také on. V minulosti již několikrát přijal výzvy, kdy jeho zkušenosti, odhodlání a trenérské kvality byly pro klub neocenitelným přínosem. V osobě Martina na lavičce A-týmu si slibujeme propojení dravého mládí, zkušené kvality, klubových hodnot a nastavených sportovních cílů,“ přidává na dresu staronového kouče předseda hurricanů František Truhlář.

„S hurricany jsem vždy zažil skvělé sezony. Mám v živé paměti především postup do 1. ligy, kdy všichni táhli za jeden provaz a pro Karlovy Vary dělali maximum. I z tohoto důvodu jsem se rozhodl opět tuto výzvu přijmout. Čeká nás spousta tvrdé dřiny, ale odměnou nám může být pohádka, kterou všichni společně napíšeme. Už se nemohu dočkat,“ prozradil závěrem Martin Kratochvíl, proč na nabídku kývl.