„Opět jsme dostali spoustu es a nijak extra jsme soupeře neohrozili naším servisem,“ narážel českobudějovický trenér René Dvořák na první set, ve kterém jeho tým obdržel od Karlovarska nejen prohru 20:25, ale také pět es.

Karlovarsko zvládlo náročnou bitvu na jihu Čech, kde zvítězilo 3:1 na sety, čímž navýšilo vedení ve finálové sérii volejbalové UNIQA extraligy na 2:0 na zápasy.Karlovarsko zvládlo náročnou bitvu na jihu Čech, kde zvítězilo 3:1 na sety, čímž navýšilo vedení ve finálové sérii volejbalové UNIQA extraligy na 2:0 na zápasy.Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

„Dva sety jsme dobře podávali, ve třetím už jsme trochu odešli na servisu, udělali sedm chyb a nedali jsme žádné eso,“ bilancoval průběh duelu, ve kterém Karlovarsko vedlo po třech sadách 2:1 na sety, trenér Karlovarska Jiří Novák.

Jeho tým pak zvládl i nejdůležitější krok, když uspěl ve čtvrtém setu, a dosáhl na druhou finálovou výhru. „Od čtvrtého setu jsme to chtěli změnit, trochu jsme přestali servis solit a nechali jsme Jihostroj hrát. Taktika to byla úspěšná a čtvrtý set jsme vyhráli velkým rozdílem,“ chválil si Novák úspěšný tah, který přiblížil jeho týmu mistrovský titul.

„Je důležité, že jsme udělali druhý krok, ale ještě není hotovo. Teď se zase musíme soustředit na zápas u nás doma a pokusit se sérii ukončit,“ upozorňoval po utkání smečař Karlovarska Lukáš Vašina.

Zvrátit finálovou sérii budou chtít Jihočeši ve třetím duelu v Karlových Varech. „Neskládáme zbraně a budeme chtít vrátit sérii zpět do Budějovic,“ přeje si zvrat v sérii kapitán Jihostroje Petr Mach.

Očima statistika Zdeňka Sklenáře

Druhé finálové utkání v Českých Budějovicích bych rozdělil na dvě části. První dva sety Jihostroj velice dobře útočil, ale měl větší počet nevynucených chyb. Jihočeši byli odvážní na útoku, ale nemohli se úplně bodově trefit do podání, kdy na pět chyb zaznamenali pouze dva přímé body oproti Karlovarsku, které na devět chyb za první dva sety mělo osm bodových podání. Naopak Karlovým Varům se tolik nedařilo v útoku, a proto také rozdíl ve skóre nebyl nijak extrémně markantní, na rozdíl od následující fáze, kdy se Vary z nějakých 34–35 procent na útoku zdvihly ve třetím setu na 52 procent, a ve čtvrtém dokonce na 70 procent ku 25 procentům ve čtvrté sadě na straně Jihočechů. K tomu ještě Karlovarsko přidalo navíc obranu na sítia také v poli, a tím přehrálo soupeře, takže se dá říci, že v každém z vyhraných setů našli hráči ze západu Čech trošičku jiný recept, jak uspět.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (20:25, 25:18, 22:25, 16:25). Rozhodčí: Činátl, Krtička. Bez diváků. Stav série: 0:2.

VK Jihostroj Č. Budějovice: de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof (stř Stoilovič, Polák, Todua, Rejlek, Piskáček).

VK ČEZ Karlovarsko: Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libera Pfeffer, Kočka (stř. Lux, Ticháček, Baláž).