Na startovní listině elitní kategorie A tradičně nechyběli ani dva čerství inženýři, Martinové Matějíček a Křoustek, tedy největší aspiranti na triumf. Prognózy odborníků naplnily obě trialové hvězdy na sto procent.

„V sobotní den předvedli Matějíček a Křoustek velmi vyrovnaný souboj. Oba si do cíle přivezli stejný počet trestných bodů a o vítězství nakonec rozhodl počet čistě projetých úseků, když Matějíček měl nakonec o jednu nulovku více,“ ohlédl se za prvním soutěžním dnem, který doprovázelo slunečné počasí, organizátor z Trialu Kyselka Aleš Labík. To v neděli se v Poohří všichni čerti ženili. „V průběhu závodu se spustil prudký přívalový déšť a na tratích začalo skutečné peklo. Obtížnost se několikanásobně zvýšila a rázem se staly některé úseky pro mnohé téměř neprůjezdnými. I tak předvedli jezdci ohromné výkony a jízda těch nejlepších byla skutečným zážitkem,“ pochvaloval si Labík.

Jako by déšť a bahno více svědčily Křoustkovi, který si dojel pro zasloužený triumf. „Na kluzké a bahnité trati se karta obrátila a své dlouholeté zkušenosti zúročil ve vítězství Křoustek, který zvítězil s poměrně velkým náskokem,“ podotkl Labík. Na deseti soutěžních úsecích se však neztratili ani talentovaní trialisté, kteří byli hodně vidět. „Skvělý výkon předvedl juniorský jezdec David Fabián, který obsadil v sobotu 4. místo v áčkové kategorii. V neděli pak bral 4. místo pro změnu Matěj Mrázek a kategorii B ovládl po oba dva dny zkušený jezdec Pavel Kohout. Na mokré trati se blýskl skvělým výkonem mladíček Jan Baloušek, který za sebou nechal mnoho ostřílených matadorů,“ chválil si Labík dobré výkony mladíků.

„Obecně se dá konstatovat, že z mladého trialového potěru se pomalu stávají skuteční závodníci a pomalu dýchají na záda těm starším zkušeným jezdcům. Například i v Hobby kategorii zvítězil mladičký Jan Panenka, který nedávno opustil žákovskou kategorii,“ popisoval další trialový počin nastupující mládeže Labík.

Kyselka tak opět nezklamala. „Do sobotního závodu se nám přihlásilo 90 jezdců a v neděli 67, což je výborná účast. Kromě velkého počtu Němců zde byli zástupci Slovenska, Polska, Litvy a raritou byla účast jezdce z Kalifornie Filipa Roose, povoláním anesteziologa, který v Čechách závodil před 35 lety a svou letošní dovolenou si zpestřil právě soutěží v Kyselce,“ dodal jednu trialovou raritku závěrem Labík.

FiatPro mezinárodní MČR – Kyselka 2019

Kategorie A

Sobota: 1. Martin Matějíček (ZM Carbor Parts), 2. Martin Křoustek (TRS Ferodo), 3. Dominik Wünsch (Trial Psáry), 4. David Fabián (Trial Březová).

Neděle: 1. Martin Křoustek (TRS Ferodo), 2. Martin Matějíček (ZM Carbor Parts), 3. Marek Wünsch (Trial Psáry), 4. Matěj Mrázek.

Kategorie B

Sobota: 1. Pavel Kohout (Motymo), 2. Filip Klouček, 3. Milosz Zyznowski (Mercator Trial), 4. Jiří Šmídl (BGA motors).

Neděle: 1. Pavel Kohout (Motymo), 2. Milosz Zyznowski (Mercator Trial), 3. Jan Baloušek (Zizmann Racing), 4. Filip Klouček.

Kategorie C

Sobota: 1. Jiří Maček (M&M reality), 2. Pavel Klouček, 3. Filip Heřman (Motymo), 4. Krysztof Ryncarrz.

Neděle: 1. Filip Heřman (Motymo), 2. Filip Bartoš (Trial Force Tábor), 3. Jiří Maček ((M&M reality), 4. André Gemeinhardt.

Kategorie H

Sobota: 1. Thomas Meyer, 2. Heiko Gemeinhardt. 3. Václav Heřman (Motymo), 4. Stanislav Vyskočil.

Neděle: 1. Jan Panenka (Motymo), 2. Václav Heřman (Motymo), 3. Thomas Meyer, 4. Mario Vetter (MC Scheibenberg).

Kategorie K

Sobota: 1. Martin Kuchař (Cyklo-trial střední Čechy), 2. Gunter Breitfeld (MSC Thalheim), 3. Petr Hůlka, 4. Karel Pilát).

Neděle: 1. Martin Kuchař (Cyklo-trial střední Čechy), 2. Gunter Breitfeld (MSC Thalheim), 3. Petr Hůlka, 4. Karel Pilát).

Kategorie Ž

Sobota: 1. Eduard Hovjacký (Motymo), 2. Albín Prokop, 3. Tadeáš Mikunda, 4. Adam Grešák (Motosport Cýnov).

Neděle: 1. Tadeáš Mikunda, 2. Eduard Hovjacký (Motymo), 3. Pavel Biel (Trial klub Bochov), 4. Albín Prokop.