Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkolázeňský oddíl Shinkyokushinkai má patnáct nových členů

Františkovy Lázně - V tělocvičně Kardio Fitness hotelu Monti ve Františkových Lázních se uskutečnilo slavnostní předávání průkazů novým členům České asociace Shinkyokushinkai karate při oddíle Shinkyokushin Karate KP Františkovy Lázně, jehož se účastnil také prezident České asociace Shinkyokushinkai karate a WKO Branch Chief pro Českou republiku Jiří Žofčín a pozvání na slavnostní akt přijal také františkolázeňský starosta Ivo Mlátilík.

9.3.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Vladimír Klíma

Slavnostní podvečer začal hodinovou ukázkou tréninku pod vedením Jiřího Žofčína. Poté už následovalo samotné předávání průkazů patnácti novým členům České asociace Shinkyokushinkai karate. Průkazy předával starosta Ivo Mlátilík, novým členům gratuloval také Jiří Žofčín a Karel Pavlík, šéf františkolázeňského oddílu Shinkyokushinkai karate KP.

„Velmi si vážím toho, že se slavnostní akce zúčastnil prezident asociace Jiří Žofčín, a stejně tak zaslouží velké poděkování také starosta města Františkovy Lázně Ivo Mlátilík, který klub dlouhodobě podporuje. Náš oddíl má ve Františkových Lázních desetiletou tradici. Můžeme se pochlubit narůstající členskou základnou. Noví členové, kteří obdrželi průkazy, se díky členství v asociaci mohou účastnit závodů, zkoušek a seminářů. Hned příští týden se účastní zkoušek na technické stupně vyspělosti, které se konají v sokolovské tělocvičně 6. ZŠ. Je třeba si uvědomit, že věnování se dětem je důležitá činnost pro naši budoucnost. Je to sice obtížné, ale je to to nejdůležitější. Proto bychom rádi i v našem oddíle přivítali další nové zájemce o Shinkyokushinkai karate," řekl Karel Pavlík a zdůraznil: „Je třeba, aby si případní noví členové uvědomili, že nejde jen o to, připravit z nich dobrého bojovníka, ale rovněž je naučit jít cestou bojového umění, kde se upřednostňuje dobré chování, úcta, slušnost a podobně. Nejde tedy jen o samotné karate, ale připravit člověka komplexně. Mám zkušenosti, že se to daří, i když to není otázka několika měsíců, ale spíš několika let," ví své trenér karate.

„Často se potýkám i s názory rodičů, že jejich ratolesti by měly dělat hodně činností najednou, s čímž příliš nesouhlasím. Podle mého soudu by se mělo dítě věnovat jednomu sportu a je už jedno, jestli je to karate, či fotbal, nebo basketbal, ale hlavně ho dělat pořádně a naplno, protože jedině tak může dosáhnout největších úspěchů. Byl jsem svědkem toho, že dítě bylo zapojeno do pěti sportovních činností, ale ani jednu z nich nedělalo pořádně a stoprocentně," upozorňuje Pavlík.

Zájemci, kteří by se chtěli věnovat tomuto bojovému sportu, mají možnost zhlédnout tréninky františkolázeňského oddílu Shinkyokushinkai karate KP, a to v úterý a ve čtvrtek v tělocvičně Základní školy ve Františkových Lázních. Mládež od 17 do 18.30 hodin, dospělí od 17.30 do 20 hodin. V pátek pak probíhá společný trénink obou věkových kategorií v tělocvičně Kardio Fitness františkolázeňského hotelu Monti od 17 do 18 hodin.

A co čeká letos na členy oddílu Shinkyokushinkai karate KP? „Čeká nás řada soutěží jak republikových, tak i mezinárodních, zkoušky na technické stupně vyspělosti, v létě tradiční letní tábor, který se bude konat ve Františkových Lázních na kempu Amerika," plánuje Pavlík a dodává: „Na závěr bych touto cestou poděkoval Kateřině Slavíkové z Kardio Fitness hotelu Monti a ředitelce Základní školy ve Františkových Lázních Jiřině Fajfrové za poskytnutí tréninkových ploch."

Autor: Bedřich Klima

9.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení