V tělocvičně 6. základní školy v Sokolově se konaly mimořádné zkoušky na technické stupně vyspělosti v Kyokushin karate. Zkoušky se skládají z kondiční části, cvičení Kihon (techniky), teoretické části, cvičení kata a pro vyšší stupně také Kumite (zápas).

V náročné zkoušce pod dohledem prezidenta svazu Mgr. Jiřího Žofčína, 1. viceprezidenta a trenéra reprezentace Františka Slámy a ing. Roberta Csekese, vedoucího úseku rozhodčích, se z oddílu Shinkyokushinkai Karate Františkovy Lázně zkoušky zúčastnilo pět žáků. Všichni žáci zkouškou prošli na výbornou, a někteří byli dokonce pro kvalitu prováděných technik i příkladem pro ostatní žáky.

Takto cvičí například Pavel Khanh (11 let), který dosáhl na osmé kyu. Tomáš Čech (11 let) dosáhl bez nejmenšího zaváhání na deváté kyu. Že by měl nastoupit ke zkoušce, se Martin Votava (13 let) dozvěděl teprve den před zkouškami. Po krátkém váhání se rozhodl, že ke zkoušce nastoupí a udělal dobře. Bez připomínek zkoušejících získal sedmé kyu.

Hvězda oddílu Anetka Důcka (11 let) opět potvrdila své kvality a získala osmé kyu. Ve své dvouleté kariéře karatisty se šestiletý Vladimír Dlabal zúčastnil své první zkoušky. Ve své věkové kategorii byl patrně nejlepším cvičícím a ve školce se kamarádům může pochlubit dosaženým desátým kyu.
Ke zkoušce je nutné dodat, že tito žáci patří mezi nejlepší z františkolázeňského oddílu, a tak si trenér František Čadek nemusel dělat velké starosti. Zkouška je minulostí, ale sezona teprve začíná a první závody jsou za dveřmi. Takže žádný odpočinek, právě naopak. Od příštího týdne čeká karatisty jen dřina, pot, slzy a bolest, ale také radost z dosažených cílů a vítězství. Tohle k nejtvrdšímu stylu karate patří. OSU!

(frč)