S velkým odhodláním a neméně velkým cílem naskočily na podzim házenkářky Kynžvartu do první ligy. Pod taktovkou slovenského kouče Petera Sabadky rozjely spanilou jízdu za postupem do česko- -slovenské MOL ligy. Po čtyřech kolech, která přinesla čtyři výhry s impozantním skóre, byl konec. První liga házenkářek byla nejprve přerušena, potom ukončena. Navíc se hráčky Kynžvartu nevešly do kolonky „profesionální sportovci“, a tak mohly zapomenout nejen na zápasy, ale také na společnou přípravu. „Trénovali jsme, jak se dalo, jak nám umožnila vládní opatření. Snažili jsme se samozřejmě udržet děvčata v co nejlepší kondici,“ přibližuje trenér Sabadka.

Tři hráčky byly poslány na hostování do interligového DHC Plzeň, Annamaria Patrnčiaková, Veronika Dvořáková a Kristýna Königová. Teď jsou zpět, znovu se svým týmem. I „neprofesionálové“ mohou znovu trénovat. „Využili jsme možnost, aby tam hrály, teď se již připravují s námi,“ potvrdil kynžvartský lodivod.

Jeho svěřenkyně si vedly v plzeňských dresech velmi dobře. To Peter Sabadka odmítl komentovat. „To jsme sice rádi, ale jejich výkony musí zhodnotit hlavně v DHC Plzeň, jaký pro ně měla děvčata přínos,“ říká.

Příprava teď jede v Kynžvartu po dlouhé pauze znovu naplno. „Jsme samozřejmě rádi, že můžeme opět vykonávat naplno naši činnost,“ pochvaluje si Peter Sabadka. Toho kromě tradičního tréninkového procesu čeká také vhodné doplňování kádru. „Potřebujeme mít adekvátní počet hráček, navíc kostra družstva byla velice mladá, řekl bych až juniorská,“ líčí.

V Kynžvartu se také konečně objevila již v únoru avizovaná posila ze Švédska. Devětadvacetiletá rodačka z Liberce Martina Weisenbilderová, která posledních šest sezon strávila na severu Evropy v celku Kristianstad Handboll. „Těším se na vás i na všechny nové výzvy, které nás čekají. Věřím, že společně s naplněnou halou věrných fanoušků můžeme dosáhnout na velké úspěchy,“ pozdravila po svém příchodu příznivce Házené Kynžvart.

Weisenbilderová není jedinou novou tváří. „Zkoušíme několik dalších hráček, jména si prozatím necháme pro sebe,“ omluvil se Peter Sabadka.

Otázkou zůstává, jakým výzvám bude klub z městečka ve Slavkovském lese v nové sezoně čelit. Zda si zopakuje další ročník v první lize, nebo bude zařazen do vysněné česko-slovenské interligy. „Netajili jsme se cílem postoupit, měli jsme na na to vytvořen kádr. Měli jsme v klubu vytvořeny vynikající podmínky, abychom byli už, si myslím, i nad úrovní první ligy. A měli jsme dobře našlápnuto,“ poukazuje trenér Házené Kynžvart Peter Sabadka. Teď se svými hráčkami a celým Kynžvartem bude čekat, do jaké soutěže na podzim naskočí.