Západočeským týmům se ve druhé házenkářské lize nedařilo. Cheb doma prohrál s Astrou Praha, Lázním Kynžvartu se nevydařil zápas s Ústím nad Labem.

Házenkářky Hvězdy nastupovaly do zápasu s velkým odhodláním konečně prolomit nulový zisk v tabulce, což potvrzuje i Martina Frťalová. „Do utkání jsme šly s tím, že by to konečně mohla být výhra, což se nám nakonec bohužel nepodařilo,“ lituje hráčka chebské Hvězdy.

Přitom začátek prvního poločasu byl vyrovnaný, pak ale Astra odskočila. „Udělaly jsme dost chyb v obraně a dostaly zbytečné góly,“ říká k prvnímu dějství Martina Frťalová.

Do druhé půle domácí vběhly znovu pořádně nahecované. „Odrazilo se to na na výsledku a stáhly jsme Astru na jednobrankový rozdíl,“ popisuje situaci na začátku druhého poločasu hráčka, která nastupuje na pozici spojky i křídla.

Jenže srovnat se nepodařilo a poté již na hřišti panovaly Pražanky, které dotáhly zápas do vítězného konce. „Neproměňovaly jsme jasné šance a nakonec byl rozdíl pět gólů. Celkově si ale myslím, že to byl pěkný zápas, a měla jsem z něj dobrý pocit. V této sestavě jsme hrály podruhé a ještě nejsme tak sehrané, jak bychom potřebovaly. Věříme, že se to prolomí a konečně získáme nějaké body,“ uzavírá rozhovor Martina Frťalová.

FK Hvězda Cheb Astra Praha 24:29 (11:17).

Cheb: Remžová, Hrbková Dubská 9/2, Heřmánková 8/2, Pokorná 3, Šimovičová 1, Kováčiková 1/1, Čabradová 1, Vysoká 1, Frťalová, Kmoníčková, Valušová, Marjánková, Paulusová.

V lepší výsledek věřili i v Kynžvartě, kde uvítali souseda z tabulky Ústí nad Labem.

Bohužel Kynžvartu nevyšla již první půle, kterou prohrál o deset branek. „První poločas byl velmi nevydařený. Nevím, co se nám odehrávalo v hlavách, ale nepovedl se, soupeře jsme si nechaly utéct,“ hodnotí prvních třicet minut Anna Schneiderová a doplňuje. „Nedařilo se nám dlouho vstřelit první gól a dostaly jsme dost gólů z rychlých protiútoků. Měly jsme i dost šancí, konkrétně já, které jsem ale neproměnila,“ říká sebekriticky kynžvartská opora.

Druhý poločas byl jednoznačně vyrovnanější, ale domácímu týmu se podařilo rozdíl ve skóre stáhnout již jen o gól. „Do druhé půle šel soupeř s velkým brankovým náskokem a měl velkou výhodu. Nám se ve druhém poločase začalo dařit, začaly jsme hrát svou hru, ale už to nestačilo. A hlavně soupeř nepolevil,“ popisuje zbytek zápasu Anna Schneiderová.

„Doufám, že na tenhle výkon rychle zapomeneme, zvedneme hlavy a půjdeme vesele dál,“ myslí již na další zápasy střelkyně lázeňského týmu.

Sokol Lázně Kynžvart HK Spartak Ústí nad Labem 21:32 (8:18).

Kynžvart: Rothová, Cihlářová Pilmajerová 7/1, Schneiderová 4/1, Petrášková 3, Vojtelová 3, Kopecká 2, Klierová 1, Halásová 1, Mauelová, Polívková, Bílá, Ptáčková.

V dalším kole hraje Hvězda Cheb na palubovce předposlední rezervy Kobylis, Lázně Kynžvart se pak představí na hřišti vedoucí rezervy Písku.

Hokejista Martin Kohout, HC Energie Karlovy Vary
Zápas za tři body? Úplně nejlepší možný scénář, pochvaluje si Martin Kohout