Západočeským týmům se ve druhé házenkářské lize nedařilo. Cheb doma prohrál s Astrou Praha, Lázním Kynžvartu se nevydařil zápas s Ústím nad Labem.

Házenkářky Hvězdy nastupovaly do zápasu s velkým odhodláním konečně prolomit nulový zisk v tabulce, což potvrzuje i Martina Frťalová. „Do utkání jsme šly s tím, že by to konečně mohla být výhra, což se nám nakonec bohužel nepodařilo,“ lituje hráčka chebské Hvězdy.

Přitom začátek prvního poločasu byl vyrovnaný, pak ale Astra odskočila. „Udělaly jsme dost chyb v obraně a dostaly zbytečné góly,“ říká k prvnímu dějství Martina Frťalová.

Do druhé půle domácí vběhly znovu pořádně nahecované. „Odrazilo se to na na výsledku a stáhly jsme Astru na jednobrankový rozdíl,“ popisuje situaci na začátku druhého poločasu hráčka, která nastupuje na pozici spojky i křídla.

Jenže srovnat se nepodařilo a poté již na hřišti panovaly Pražanky, které dotáhly zápas do vítězného konce. „Neproměňovaly jsme jasné šance a nakonec byl rozdíl pět gólů. Celkově si ale myslím, že to byl pěkný zápas, a měla jsem z něj dobrý pocit. V této sestavě jsme hrály podruhé a ještě nejsme tak sehrané, jak bychom potřebovaly. Věříme, že se to prolomí a konečně získáme nějaké body,“ uzavírá rozhovor Martina Frťalová.

FK Hvězda Cheb Astra Praha 24:29 (11:17).

Cheb: Remžová, Hrbková Dubská 9/2, Heřmánková 8/2, Pokorná 3, Šimovičová 1, Kováčiková 1/1, Čabradová 1, Vysoká 1, Frťalová, Kmoníčková, Valušová, Marjánková, Paulusová.

V lepší výsledek věřili i v Kynžvartě, kde uvítali souseda z tabulky Ústí nad Labem.

Bohužel Kynžvartu nevyšla již první půle, kterou prohrál o deset branek. „První poločas byl velmi nevydařený. Nevím, co se nám odehrávalo v hlavách, ale nepovedl se, soupeře jsme si nechaly utéct,“ hodnotí prvních třicet minut Anna Schneiderová a doplňuje. „Nedařilo se nám dlouho vstřelit první gól a dostaly jsme dost gólů z rychlých protiútoků. Měly jsme i dost šancí, konkrétně já, které jsem ale neproměnila,“ říká sebekriticky kynžvartská opora.

Druhý poločas byl jednoznačně vyrovnanější, ale domácímu týmu se podařilo rozdíl ve skóre stáhnout již jen o gól. „Do druhé půle šel soupeř s velkým brankovým náskokem a měl velkou výhodu. Nám se ve druhém poločase začalo dařit, začaly jsme hrát svou hru, ale už to nestačilo. A hlavně soupeř nepolevil,“ popisuje zbytek zápasu Anna Schneiderová.

„Doufám, že na tenhle výkon rychle zapomeneme, zvedneme hlavy a půjdeme vesele dál,“ myslí již na další zápasy střelkyně lázeňského týmu.

Sokol Lázně Kynžvart HK Spartak Ústí nad Labem 21:32 (8:18).

Kynžvart: Rothová, Cihlářová Pilmajerová 7/1, Schneiderová 4/1, Petrášková 3, Vojtelová 3, Kopecká 2, Klierová 1, Halásová 1, Mauelová, Polívková, Bílá, Ptáčková.

V dalším kole hraje Hvězda Cheb na palubovce předposlední rezervy Kobylis, Lázně Kynžvart se pak představí na hřišti vedoucí rezervy Písku.