Z českých celků je momentálně výš pouze mistrovský Baník Most.

„Ten pohled na tabulku je příjemný, ale hlavně je to odměna za naši práci a hru, kterou se prezentujeme od začátku sezony,“ uvedl slovenský kouč ve službách lázeňského celku Peter Sabadka. „Těší mě, že se daří naplňovat naše cíle,“ doplnil.

Lázně Kynžvart těží především ze stoprocentní domácí bilance, před svými diváky vyhrály všechny čtyři zápasy v interlize, a navíc postoupily přes DHC Plzeň i do čtvrtfinále Českého poháru. „Našim divákům patří dík za skvělou domácí kulisu. Je vidět, že si naší hrou a výkony získáváme nové příznivce,“ pochvaloval si po vítězství nad Porubou.

„Další domácí vítězství nad loňským medailistou, o to je výhra krásnější a cennější. Dnes můžu děvčata velmi pochválit za vysoké nasazení a nesmírnou disciplínu. Už v prvním poločase jsme měli vysokou efektivitu střelby v poměru 27/22. V obraně bych nazval chybičky za chybičky krásy,“ řekl trenér Lázní Kynžvartu pro svazový web.

„Zvlášť v prvním poločase snesla naše hra ta nejpřísnější měřítka. Celkově je znát, že se zlepšujeme,“ doplnil pak Sabadka v telefonickém rozhovoru.

Osmi góly se v tomto zápase blýskla černohorská házenkářka Tamara Jovičevičová, účastnice světových i evropských šampionátů, která předtím hrála i ve Francii a Španělsku, odkud přišla na západ Čech z klubu Puerto del Carmen.

Ale více než zdatně jí sekundovaly juniorská reprezentantka Kristýna Königová a Veronika Dvořáková, které daly po šesti brankách, pětkrát se trefily Tereza Michalcová a Slovenka Annamaria Patrnčiaková.

Už ve středu hrají házenkářky z Lázní Kynžvartu ve slovenské Stupavě, kde nastoupí od 19 hodin. Domácímu publiku se opět představí o víkendu 13. a 14. listopadu, a to hned ve dvojzápase. V sobotu hostí od 16.00 Hodonín a v neděli pak v pravé poledne polský Ruch Chorzów.

Domácí série

L. Kynžvart – Zlín 21:20

Domácí házenkářky strhly vedení na svoji stranu až famózním závěrem, ještě ve 49. minutě vedl Zlín o čtyři branky. Vítězství vystřelila pět vteřin před koncem Jovičevičová.

L. Kynžvart – Písek 30:28

Další drama a obrat domácích hráček, které v poločase prohrávaly 13:18. Obrat dokonaly opět až v poslední desetiminutovce, mladá Königová vstřelila v utkání devět branek.

L. Kynžvart – Olomouc 36:29

Konečně pohodovější výhra, i když i tentokrát byl v poločase stav nerozhodný 15:15.

L. Kynžvart – DHC Plzeň 30:27

V pohárovém osmifinále oplatily soupeřkám porážku z ligy.

L. Kynžvart – Poruba 36:27

Zatím nejjasnější výhra interligového nováčka.