Sokol Poruba – Házená Lázně Kynžvart 30:23 (11:12). Nejlepší střelkyně: Konečná 8/1, Baumbachová 5, Maiwaelderová a Michalíková 4 – Patrnčiaková 6/1, Božović, Königová a Michalcová po 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 4:1.

„Tentokrát jsme bohužel dobře rozehrané utkání nedokázali dotáhnout do vítězného konce,“ informoval klub Házená Lázně Kynžvart na svém facebookovém profilu. A skutečně, hostující hráčky prakticky po celý první poločas vedly, po brance Švihnosové ze 23. minuty už dokonce o tři góly – 8:11. Teprve v závěru první půle Poruba snížila.

A kolem desáté minuty druhého poločasu skóre otočila, především zásluhou reprezentační pivotky Konečné, autorky osmi branek, která se vrátila z angažmá v maďarské lize.

Na hře domácího celku byl znát i návrat další hráčky národního týmu Poláškové, která předtím chyběla kvůli dlouhodobému zranění.

Kynžvart se musí z porážky rychle oklepat, protože už v sobotu se opět představí domácímu publiku. Od 16 hodin hostí slovenský Tatran Stupava a v utkání s posledním celkem tabulky nebere nic jiného než vítězství. Hned ve středu nato pak cestuje k dohrávce do Zlína, to bude mnohem těžší zápas.