Zajímavou konfrontaci si vyzkoušely hráčky Házené Kynžvart, které na své palubovce změřily v dvojutkání síly se Slavií Praha. V prvním utkání prohrály o dva góly (30:32), ve druhém dokázaly již soupeřky dokonce se slušným brankovým rozdílem porazit (32:28). „Povzbudilo nás to. Je to odměna za to, co jsme v posledních třech týdnech nainvestovali do přípravy. Je to velmi cenná výhra s vicemistrem Česka,“ pochvaluje si kynžvartský trenér Peter Sabadka.

Anežka Zuzánková
Zuzánková po Slavii: Ukázali jsme, že můžeme porážet kohokoliv

Tomu se tak potvrzuje správnost nastoupené cesty. „Děvčata ukázala obrovskou morální sílu. Měli jsme tam stanovené nějaké cíle, nějaké úkoly a do puntíku to splnili. Potom se dostavil takhle krásný výsledek, kterým byla atraktivní, dynamická hra. Myslím, že jsme tím soupeře i zaskočili,“ míní kouč Házené Kynžvart.

Ostatně povedené představení domácího celku sportovně ocenili i hosté z Prahy, kteří pobývali v Lázních Kynžvartu na soustředění. „Trenér Slavie uznal naši kvalitu, pochválil náš výkon. Je to pro nás velkou ctí od takhle zdatného soupeře, s takovou tradicí, jako je Slavie Praha, “ poukazuje Peter Sabadka.

A to ještě chyběla hlavní hvězda poslední sezony, slovenská reprezentantka Anna Maria Patrnčiaková. „Věřím, že naše ofenzivní síla s ní ještě o hodně stoupne,“ poznamenal trenér Házené Kynžvart.

Teď se kynžvartské házenkářky vydají na cestu. „Odjíždíme na Slovensko, kde nás každý den čekají zvuční soupeři. Máme naplánovanou konfrontaci s kvalitními slovenskými týmy, jako je Šaľa a Dunajská Streda, což je špička MOL ligy. Hrajeme také, dá se říct, v chrámu házené v Maďarsku, v Györu, s místními juniorkami. Takže velmi pestrý program. K tomu se utkáme s dalším nováčkem MOL ligy ze Stúpavy,“ vypočítává Peter Sabadka.

MOL liga s nejlepšími českými a slovenskými týmy doplněnými polským Ruchem Chorzów se pomalu, ale jistě blíží. „Jdeme dál. Chceme být do sezony ještě lépe připraveni,“ hlásí na závěr Peter Sabadka.