Házenkářky Lokomotivy Cheb se rozloučily prohrou

Cheb - Z hostujícího družstva excelovala Hana Martínková, autorka dvanácti branek

23.11.2009

POSLEDNÍ letošní duel první ligy házené žen na domácí půdě házenkářkám Lokomotivy Cheb vůbec nevyšel. S Baníkem Most prohrály vysoko 18:31. Foto: Deník/ Bedřich Klima

Pouhé dva body na svém kontě za vítězství nad Českými Budějovicemi měly házenkářky Lokomotivy Cheb před střetnutím s Mostem, předním týmem první házenkářské ligy žen, který se netají postupovými ambicemi.

Lokomotiva Cheb 18

DHK Baním Most 31

po poločase 7:19

Jen asi velký optimista mohl očekávat, že by si Chebské připsaly další bodový zisk, zvlášť když chyběla v domácím týmu nejzkušenější házenkářka Lokomotivy Cheb Romana Kovačíková.

Utkání se už od začátku nevyvíjelo pro domácí příznivě. V 15. minutě svítil na ukazateli skóre stav 4:11 a konečné skóre prvního poločasu mluvilo za vše – 7:19. Vstřelit za půl hodiny pouhých sedm branek, to byla hodně nelichotivá bilance. Hostující tým převyšoval chebské házenkářky ve všech herních činnostech, a tak hrstka domácích příznivců si příliš kvalitní házené od svého celku neužila.

Ve druhém poločase se už hra Chebských zlepšila, nutno však poznamenat, že mostecké házenkářky měly náskok, o který se snad ani nešlo přijít, a tak se už podvědomě šetřily. Možná proto skončil druhý poločas 12:11 pro Most.

Z domácího celku se nejvíce střelecky dařilo Evě Bezchlebové s pěti brankami. Dobře jí ještě asistovala Šturmová, která nastřílela o jednu branku méně.

Z hostujícího družstva excelovala Hana Martínková, autorka dvanácti branek, téměř třetiny gólů mosteckého týmu.

Loko Cheb: Rothová – Bohánková, Bezchlebová (5), Zahradníková, Bolgáčová, Prokopová, Pilmajerová (1), Nováková (2), Silnicová (2), Heldová (1), Kalčíková (3), Hrdličková, Šturmová (4).

Trenér domácích házenkářek Vratislav Nitka nebyl po zápase s výkonem svého týmu vůbec spokojený. „V prvním poločase se našim hráčkám nedařilo vůbec nic. Scházela nám rychlost, myšlenka, přesnost ve střelbě, náš soupeř nás přehrával ve všech směrech. Zejména v obranné fázi jsme byli hodně slabí a v první půli nás bohužel nepodržela ani brankářka. Ve druhém poločase jsme se zlepšili v obraně a snížili jsme hrozivě vypadající skóre. Je fakt, že hostující družstvo už si udržovalo náskok z prvního poločasu, a tak nehrálo naplno. Ukázalo se, že nám citelně chyběla Romana Kovačíková, která je na dovolené. Věřme, že v příštím střetnutí v Kobylisích už nastoupí,“ doufá kouč.

Příští týden zajíždějí chebské házenkářky na palubovku v pražských Kobylisích v posledním kole podzimní části první ligy. Před domácím publikem se představí chebský celek až v únoru 2010.

Autor: Bedřich Klima