Když ráno vyjíždělo 65 tanečníků z Tanečního studia Zdeňka Fialy při DDM Hazlov do České Lípy, málo kdo předpokládal, že se vrátí až druhý den.
Na soutěži formací se sešlo 75 souborů z celé České republiky, aby před kvalifikačními koly na přebor České republiky ´zkontrolovali´ konkurenci a hlavně podle názorů poroty upravili ještě své choreografie.

Hazlovští si připravili dvě vystoupení v dětské kategorii – Parketové a taneční kompozice a Street-dance, v kategorii juniorů Street-dance a v hlavní kategorii také Street dance.
Protože bylo hodně souborů, rozhodlo vedení soutěže o vícekolovém soutěžení, což sice účastníky trochu vyčerpávalo, ale pro porotu to znamenalo kvalitnější hodnocení.
Po prostorových zkouškách začali ti nejmenší. Průměrný věk 8 let nedával příliš naděje, ale protože předtančení „DOVEDOVÉ“ bylo asi dobré, skončili ti nejmenší na výborném pátém místě.

Kategorie dětí byla opravdu „nabušená“. Ve Street–dance skončili Hazlovští sice na dvanáctém místě, ale pořád měli před ostatními skupinami náskok jedné poloviny.
Juniorská kategorie byla zastupována taneční třídou, která trénuje v Chebu. Jejich první soutěžní vystoupení se velice zlepšilo od ukázek na různých akcích, kde se seznamovali s veřejností. Ostrý výkon sice někdy trochu chyběl, ale sedmé místo z 24 soutěžních kolektivů je určitě dobrý začátek.
„Stará Garda“ – už druhý rok startuje skupina mládeže, z nichž někteří jsou v tanečním studiu od začátku pod tímto názvem. I přesto, že jejich choreograf a trenér trochu ´kazí´ věkový průměr, protože s nimi také tancuje, má tato formace mládež ve věku 15-17 let.
Když v devět hodin večer začala kategorie Street-dance mládeže, byla značná část soutěžících hodně unavena dlouhou dobou čekání a soutěžením. „Stará garda“ se do toho dala a překvapení po první kole přišlo nečekaně. Postup. Nervy u nových soutěžích ve formaci začaly určitě pracovat, ale bylo dobré, že se do finálového kola všichni připravili dobře a celkové 5. místo ve velké konkurenci se určitě hodnotí.

(jima)