Velká futsalová událost se uskuteční v neděli od 16 hodin v chebské sportovní hale Lokomotiva Cheb. V rámci poháru FAČR se zde střetnou futsalisté HERDu Cheb, druhého týmu divize C, a FC Balticflora Teplice, finalisty posledního ročníku nejvyšší futsalové soutěže, v jehož kádru hrají kromě Čechů také Rusové, Brazilci či Portugalci.

V uplynulém ročníku futsalové divize C obsadil chebský HERD druhou příčku hned za vítězem FK Lochotín, na kterého ztratil deset bodů. V průběhu soutěže se objevoval i v jejím čele. Tepličtí futsalisté skončili v uplynulé sezoně po základní části na druhém místě, když na suverénní Chrudim ztratili 15 bodů. Ve finálovém play–off Tepličtí na Chrudim nestačili, když prohráli 1:3 na zápasy.

Osmifinále celostátní části poháru FAČR ve futsalu má v neděli jasného favorita, což si uvědomuje i vedoucí HERDu Cheb Libor Stejskal. „Je nám jasné, že soupeř je česká futsalová extratřída. Z naší strany ani tak nepůjde o sbírání zkušeností jako spíš o zážitek zahrát si proti kvalitním futsalistům, což se zase tak často nestává. Takže si budeme chtít střetnutí užít. Tím ale nechci říct, že nastoupíme odevzdaně. Budeme chtít dosáhnout co nejlepšího výsledku. Vypsal jsem prémii, kterou tým dostane, pokud neobdrží dvoucifernou porážku. Bude to ale hodně těžké. Její výši bych však raději nezveřejňoval,“ svěřil se s úsměvem Stejskal.

Chebští futsalisté se na utkání nijak zvlášť nepřipravovali. „Měli jsme sice trénink, ale nesešlo se nás moc. Soupeř na tom bude určitě jinak. Před blížící se soutěží je v plném tréninku, což se musí jednoznačně projevit i na hřišti. Navíc, my máme tým složený z hráčů, kteří hrají velký fotbal a futsal hrají okrajově, kdežto soupeř z Teplic má většinu hráčů futsalistů profesionálů. Kvalita hráčů Teplic je proto úplně někde jinde. Přesto všechno se na utkání těšíme a věříme, že si cestu do sportovní haly Lokomotiva najde hodně diváků. Vždyť finalista nejvyšší české soutěže tu zas tak často hrát nebude,“ ví své Stejskal, který bude v nedělním zápase spoléhat především na zkušené hráče jakými jsou například Jan Beneš, Michal Finke či František Nedbalý. „Doufám, že nás podrží náš gólman Jirka Gonda, který patří už léta k našim oporám.“

Vstup na zápas je zdarma.