Futsalová divize skupiny C se představila v nedělní večer ve sportovní hale Lokomotivy v Chebu. Více se dařilo chebskému Herdu, který vybojoval jednu výhru. Františkolázeňští se museli spokojit pouze s remízou. Obzvlášť těsná prohra s oslabeným Motáčkem musela Františkolázeňské mrzet.

Františkovy Lázně 3

1. FC ČESPO 21 Plzeň 3

po poločase 1:1

Domácí futsalisté nezačali první z nedělních zápasů špatně a po střele Iterského mohli jít do vedení. Potvrdilo se však známé pravidlo nedáš dostaneš a hosté se po šťastném gólu z rohu ujali vedení 0:1. Domácí však dokázali rychle odpovědět, Ščislák našel zpětnou přihrávkou Kozu a ten z hranice pokutového území prostřelil gólmana Čespa. Poločas skončil 1:1.

Františkolázenští nezachytili úvod druhého poločasu a dovolili hostům dvoubrankové vedení. Naději pro domácí vykřesal Kučera, který vstřelil branku z přímého kopu.V poslední minutě odvolali domácí brankáře a po sérii tyček a břeven se dočkali zaslouženého vyrovnání, když Ščislák uvolnil Kučeru, který stanovil konečný výsledek na 3:3.

Františkovy Lázně 4

2. FC Motáček Plzeň 5

po poločase 3:2

Druhý zápas proti soupeři, který přijel značně oslaben a měl být snadnou kořistí pro domácí futsalisty, začali františkolázenští hráči výborně a po brance Hiblera šli do vedení. Hosté však záhy vyrovnali a začínalo se od znovu. Brzy na to našel Koza Kučeru a ten se přesnou ranou k tyči prosadil a domácí opět vedli. Hosté však záhy vyrovnali. Domácí dokázali znovu Motáčku odskočit. Po kombinaci Kučery a Ščisláka se druhý jmenovaný prosadil a stav utkání byl 3:2.

Na začátku druhého poločasu však hosté využili několika zbytečných zaváhání v obraně domácích a srovnali na 3:3.

Hráčům Františkových Lázní začaly docházet síly, jelikož po zranění Iterského dohrávali pouze v pěti, přesto se dokázali prosadit, když se u postranní čáry uvolnil Koza a našel Vlka, který poslal domácí bohužel naposledy do vedení. Hosté totiž dvěma slepenými góly otočili vývoj zápasu a i přes mohutný nápor domácích, spoustu vyložených šancí a několik nastřelených tyčí, dokázali těsné vítězství uhájit a uštědřili domácím ostudnou porážku 4:5. A domácí si před závěrečnými koly výrazně zkomplikovali své postavení v tabulce…

Fr. Lázně: Uhlík - Koza, Kučera, Iterský, Ščislák, Hibler, Vlk.

HERD Cheb 1

1.FC ČESPO 21 Plzeň 5

po poločase 1:4

Školení! Tak by se dalo nazvat vystoupení plzeňského celku na chebské palubovce. Opět se ukázalo, jak je leckdy lehké proti Herdu hrát. Kvalitní obrana soupeře proti chebské útočné hře bez nápadu a pohybu (v závěru Plzeňští ubránili 13 minut hry Herdu bez brankáře). Produktivita jejich útoku proti chebským laciným chybám v obraně. „Není nám nic platné, že máme většinu zápasu míč u nohy my, když si neumíme vypracovat potřebné množství šancí pro naši žalostnou koncovku,“ vysvětluje důvod nezdaru v prvním zápase Libor Stejskal, vedoucí týmu Herd Cheb.

Branky: Dlesk (Konáš) – 0:1, 8. Pechman (Pondělík) – 0:2, 17. Nedbalý – 1:2, 18. Pondělík (Sláma) – 1:3, 19. Spörl (Sláma) – 1:4, 50. Pechman (Dlesk) – 1:5.
Karty: Gonda, Řezáč. Rozhodčí: Novotný Josef, Vošmik Václav

HERD Cheb: Gonda Jiří - Nedbalý František, Lávička Luboš, Lávička Lukáš, Kohout Milan, Řezáč Michael, Netrval Jakub, Draksl Dan, Beneš Jan, Karafiát Jan.

HERD Cheb 14

2.FC Motáček Plzeň3

po poločase 10:0

Chebští si opět po prvním utkání vyříkali spoustu věcí a do druhého zápasu nastoupili s odhodláním napravit špatný dojem.

„Naše odhodlání trvalo pouze deset minut. Poté už to byla pouze setrvačnost a nutnost dohrát. Soupeř totiž přijel pouze v pěti. Chvíli vzdoroval, ale oproti prvnímu zápasu jsme se podstatně lépe pohybovali, a to se v pěti nedá dlouho vydržet (už měli v nohách zápas s Fr. Lázněmi). Dál už to byla jen otázka skóre. V podstatě jsme bojovali jen s udržením motivace,“ konstatoval Stejskal a dodal: „Celkově nemám z tohoto dvojzápasu moc dobrý dojem. Jedno prohrané utkání se soupeřem z dolní poloviny tabulky a laciná výhra v utkání z povinnosti.“

Branky: 2. Beneš (Lávička Luboš) – 1:0, 9. Lávička Luboš – 2:0, 11. Lávička Lukáš (Nedbalý) – 3:0, 15. Nedbalý – 4:0, 17. Řezáč (Draksl) – 5:0, 17. Řezáč – 6:0, 20. Nedbalý (Netrval) – 7:0, 21. Lávička Luboš (Beneš) – 8:0, 23. Draksl (Lávička Luboš) – 9:0, 24. Řezáč (Netrval) – 10:0, 27. Soudek (Vacek) – 10:1, 29. Řezáč (Lávička Luboš) – 11:1, 35. Řezáč – 12:1, 42. Nedbalý (Gonda) – 13:1, 44. Prchlík (Soudek) – 13:2, 47. Soudek (Prchlík) – 13:3, 48. Lávička Luboš (Řezáč) – 14:3.

Karty: Prchlík. Rozhodčí: Vošmik Václav, Novotný Josef.

HERD Cheb: Gonda Jiří - Nedbalý František, Lávička Luboš, Lávička Lukáš, Kohout Milan, Řezáč Michael, Netrval Jakub, Draksl Dan, Beneš Jan, Karafiát Jan.