Louže jako kulisa dnešních dnů nejsou pouze na cestách a chodnících v ulicích Mariánských Lázní. Jsou také na ploše zimního stadionu, který se po dlouhých měsících zbavil svého ledového příkrovu a otevřel brány pro techniky, opraváře, malíře a lakýrníky, kteří opraví šrámy a zacelí jizvy po náročné hokejové sezoně. Sezoně, ve které udělal domácí hokejový klub další významný krok v rozvoji ledního hokeje v našem regionu.

Pozorní čtenáři výsledků a komentářů k utkáním si jistě všimli, že se rodí společný klub pod hlavičkou HC Tachov-Mariánské Lázně. Rodí se pomalu a opatrně, rodí se s láskou, v bolestech a radostech, které ke každému zrodu náleží, a o to větší cenu má každý dosažený úspěch. Oním úspěchem nejsou pouze výsledky v utkáních a umístění v tabulkách soutěží. Mnohem větší cenu má upřímná a férová spolupráce lidí spojených společným zájmem, kteří podali ruku sousedům v přátelském gestu, jež nebylo prázdné. Síla tohoto spojení se ukazuje ve chvílích, kdy naše děti vyběhnou na svá sportoviště a bezstarostně se ponoří do dalších tréninků.

V těchto dnech již znovu běží letní příprava na další soutěžní ročník a mariánskolázeňští hokejisté opět v plném tempu plní pokyny svých trenérů. Znovu se tak roztočil kolotoč jménem hokej, jehož nedílnou součástí jsou rodiče našich svěřenců, kterým se patří poděkovat za spolupráci a účast na dění v klubu.

(rošp)