Ale pěkně po pořádku. Varáci zamířili k podkrušnohorskému derby na palubovku litvínovských Bivojů, kde tvrdili svěřenci trenéra Petra Pánka roli favorita.

Tu vcelku potvrdili, když po vyrovnané první dvacetiminutovce v té druhé šli do vedení 4:2.

V závěrečné třetině si pak vytvořili hurricani dokonce čtyřgólový náskok, když vedli 6:2. Ale pak opět přišel na pořad výpadek, tentokrát ne ve druhé, ale třetí třetině, a toho hráči Litvínova dokázali gólově zúročit.

„Byl to více boj než florbal,“ poukazoval zklamaně karlovarský trenér Petr Pánek.

Tým z města minerálních pramenů tak může být rád, že má ve svém týmu úderný tandem Michalů, Strachotu a Klápu, kteří v závěru dokázali dvěma góly otupit veškerou snahu Bivojů na dobrý výsledek, když si Karlovaráci připsali na účet vítězství v poměru 7:5. „Mrzí mě dvě věci, nedůraz v našem brankovišti, kvůli kterému dal soupeř většinu branek, a že jsme museli hru zvládnout na dvě lajny,“ upozorňoval Pánek.

Hurricani tak dosáhli na čtvrtou výhru v soutěži a v tabulce se posunuli na šestou příčku, i přesto nepanovala u trenéra žádná spokojenost. „Máme na čem pracovat,“ dodal na závěr Pánek.

SK Bivoj Litvínov – FB Hurrican K. Vary 5:7 (2:2, 0:2, 3:3).
Branky: 4. Jakub Vitvar, 20. Michal Skuhrovec, 51. , 55. a 60. Ondřej Krejčí – 5. a 58. Michal Klápa, 17. Daniel Nicklas, 34. Miroslav Šnajdr, 38. Jaromír Lisa, 43. Matěj Pruner, 50. Michal Strachota. Rozhodčí: Müller, Matouš. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 58.