Absolutní mistryně světa a vicemistryně světa ve fitnes – to byly úspěchy, kterých dosáhla závodnice Sportcentra Cheb Jana Stöckelová v soutěžích fitness. Pak však zamířila mezi kulturistky a po devátém a pátém místě na světovém šampionátu dosáhla o víkendu na vrchol v Mexico City i mezi kulturistkami (jak již Deník informoval).

V kategorii nad 55 kilogramů zvítězila v obrovské konkurenci, když v šestičlenném finále světového šampionátu porazila závodnice z Německa, Polska, Mexika, Brazílie a Nizozemí. Titul mistryně světa v kulturistice žen tak zaslouženě míří nejen do České republiky, ale i do Chebu, kde se Jana Stöckelová připravovala pod vedením trenérky Zdeny Razýmové.

Před závodem Jana Stöckelová prozradila, že spokojená bude s finálovou účastí a že pokud bude na bedně, bude příjemně překvapená. Raději však zůstává spíš při zemi. To trenérka Janě věřila. „Vypadá velmi dobře, svalově šla hodně nahoru, hlavně v partiích nohou a břicha. Má na medaili,“ doufala.

V současné době je Jana Stöckelová s reprezentačním výběrem v přímořském Cancúnu. Vrátit do Chebu by se měla koncem týdne.

„Je to obdivuhodné, co všechno Jana dokázala. Věřil jsem, že bude v Mexiku úspěšná, ale zisk titulu jsem nečekal,“ uvedl Roman Macek, častý návštěvník Sportcentra Cheb.