Beskydské kopce byly pro všechny velice náročné. „V sobotu závodníci absolvovali dva závody. Dopoledne se běžela krátká trať, jejíž délka byla kolem 3 – 5 km, odpoledne se běžel sprint v délce kolem 2 km, všechno samozřejmě v členitém terénu. Nedělní závod pak svou délkou kolem 8 km a nastoupaným převýšením až 300 metrů dokonale prověřil fyzickou a technickou připravenost závodníků. Počasí se také na výkonu trochu podepsalo, protože zejména v neděli celý den pršelo,“ popisuje Miroslav Vlach z ROB Cheb.

Chebská výprava čítající čtrnáct závodníků se neztratila a vybojovala cenné tituly a medailová umístění. Mistrovský titul na krátké trati brala Victoria Maierová (D12), Albert Plevný (M12), Daniel Svatek (M19), ve sprintu Andrea Fryšová (D12), Albert Plevný (M12). Dvě stříbrné medaile získala Blanka Adámková (D35), po jedné pak Victoria Maierová, Alena Pátková (D60), Albert Plevný a Daniel Svatek. Dvě bronzové medaile vybojovala Andrea Fryšová a Petr Král (M14), jednu potom Barbora Doubravová (D14) a Blanka Adámková. „Celková bilance je 18 medailí, z toho 5 zlatých, šest stříbrných a sedm bronzových,“ poukazuje Miroslav Vlach.

Ve druhé polovině května uspořádal chebský oddíl ROB ve Františkových Lázních mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 3,5 MHz, mistrovství ČR ve sprintu a závod národního žebříčku ČR na klasice v pásmu 144 MHz. „Na programu byl tedy obdobný scénář jako předtím na druhém konci republiky. Krátká trať a klasika se běžely v prostoru mezi obcemi Libá a Polná, sprint se po dlouhé době opět běžel v parku, a to ve Františkových Lázních mezi hotelem Pyramida, Císařskými lázněmi, divadlem a Dvoranou Glauberových pramenů,“ přibližuje Vlach.

Pořádající oddíl využil „domácího“ prostředí a vyslal do závodu ve sprintu i závodníky, kteří dosud na mistrovství nestartovali. Celkem startovalo v různých kategoriích a v různých závodech 36 chebských sportovců.

„Tratě v zalesněném a poměrně promočeném terénu podél státní hranice s Německem byly dlouhé a náročné, o čemž svědčí i dosahované časy ve většině kategorií, které se pohybovaly na krátké trati kolem hodiny a na klasice kolem 90 minut,“ líčí zástupce ROB Cheb.

Chebští sportovci získali dohromady 30 medailí, z toho bylo 16 zlatých, devět stříbrných a pět bronzových. Dva mistrovské tituly uzmuli Victoria Maierová (D12), Albert Plevný (M12) a Blanka Adámková (D35), po jednom pak Barbora Doubravová (D14), Daniela Trpáková (D19), Nela Stahlová (D19), Tereza Francková (D20), Alena Pátková (D60). První místa na klasice vybojovali Daniela Trpáková, Alena Pátková, Albert Plevný, Petr Král (M14) a Jan Trpák (M16). Pro stříbro si na stupně vítězů v některém ze závodů došli Barbora Doubravová, Kristýna Novotná (D14), Daniela Šimáčková (D14), Daniela Trpáková, Dominika Daňková (D19), Eliška Kuncová (D20), Petr Král, Daniel Svatek (M19) a Jaroslav Jirásek (M70), pro bronzovou medaili pak dvakrát Andrea Fryšová (D12), jednou Laura Gillarová (D14), Petr Král a Daniel Svatek.

„Nejúspěšnějším chebským závodníkem z dosavadních soutěží z chlapců je Albert Plevný, který zvítězil pětkrát a jednou skončil druhý, z dívek Victoria Maierová se třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí. Z dospělých je to Blanka Adámková, která vybojovala dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili,“ uzavírá pohled na vystoupení chebských ROBáků Miroslav Vlach. 

Do Karlových Varů se sjelo osmadvacet trojic hráčů ve věku od pětačtyřiceti až po čtyřiasedmdesát let. Foto: Michal Vale
Na dvorcích SK Liapor Witte v sobotu na celý den ožila slavná historie