Oblastní závody v orientačním běhu na Nejdecku poctil svou návštěvou i někdejší úspěšný reprezentant – dnes už veterán – Tomáš Prokeš z Plzně.

Drobný, nenápadný chlapík s vizáží kluka poškoláka ukázal, že toho moc nezapomněl a běhá mu to stále výborně, i když se na závodech ukazuje zřídka. Nějaké chyby v lese dělal, ale na bednu to pořád stačilo. V sobotu u Horní Blatné dýchl na běžce sychravý vánek z Krušných Hor. Závod na mapě Kozí potok, kde se to jemnými terénními tvary a spoustou v lese neviditelných světlinek jen hemžilo, se musel líbit každému, bez ohledu na umístění.

O den později u nejdecké Pozorky se už za slunečného počasí závodilo spíš v běhu do vrchu. Místy značně generalizovaná mapa dávala účastníkům možnost popustit uzdu fantazii, což jen potvrdilo, že orientační běh je sport tvůrčí.

Třináct členů mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK vybojovalo během dvou dnů rovný tucet umístění na stupních vítězů.
Dvakrát úspěšní byli: Martina Kamarytová v kategorii D 35 (1. a 1.), Jan Fišák v kategorii H 55 (3. a 1.), Martin Bína v kategorii H 18 (2. a 2.), Kathrin Bínová v kategorii D 35 (3. a 3.) a Michal Kamaryt v kategorii H 18 (3. a 3.).

První místo obsadil v Horní Blatné Břetislav Milota v kategorii rodičů s dětmi HDR a třetí skončil na Pozorce Pavel Bína v kategorii H 35.

Výborně si vedli i sportovci z KČT Aš: Marek Šulc v kategorii H 16 (1. a 1.), Lenka Dlouhá v kategorii D 55 (1. a 1.), Jiří Frank v kategorii H 14 (2. a 3.), Václav Chotětický v kategorii H 45 (2. a3.), Ondřej Kovář v kategorii HDR ((2. a 3.) a Karel Pilař v kategorii H 21 (3. a 3.). První byla v neděli malá Lucie Kovářová v kategorii HDR.

První a třetí příčku vyběhl Jaroslav Jirásek z Chebu v kategorii H 55.

Nejdečtí připravili před touto akcí ještě jednu náborovou, tou byl páteční noční závod na Křížové cestě v příměstském lese.

Kratší dvoukilometrovou distanci s devíti kontrolami proběhl nejrychleji Jiří Frank. Jeho starší oddílový kolega Jindřich Kovář obsadil třetí příčku na delší tříkilometrové variantě s dvanácti kontrolami.

Na neděli přijel do Nejdku mariánskolázeňský Petr Kunc, jenž den předtím zkoušel štěstí na republikovém závodě v orientačním sprintu u Liberce v kategorii H 21 B. V bývalém armádním cvičišti se mu ale nedařilo. Kvůli vynechání jedné kontroly byl diskvalifikován.

A jak vlastně dopadl exreprezentant Prokeš? V sobotu byl druhý o necelých šest minut za o dvacet let mladším znalcem domácích lesů Tomášem Kamarytem, v neděli zvítězil. 9,6 km dlouhou trať s 21 kontrolami a 370 m stoupání zvládl za 66 minut a 35 sekund. Karel Rambousek mladší ze Sokolova měl na druhém místě čas o osmnáct sekund horší.