Nakonec ve čtyřech duelech dvakrát hráči z lázeňského města vyhráli, dvakrát prohráli, a tím obsadili třetí místo ve skupině. „Splnili jsme cíl, který jsme si před prvním kolem dali,“ pochvaloval si trenér Karlovarska Milan Bican.

Sobotní hrací den se však karlovarským juniorům nepovedl, jak by si přáli, když museli skousnout dvě porážky 0:3, první s Českými Budějovicemi, druhou pak s domácí Příbramí.

„Oba zápasy skončily porážkou 0:3, ale předvedený výkon nebyl špatný. Hlavně první set s Českými Budějovicemi byl z naší strany dobrý, bohužel jsme nedotáhli koncovku a prohráli ji nakonec 26:28,“ ohlédl se Bican za prvním hracím dnem, kdy jeho tým dvakrát prohrál. V neděli se však volejbalová karta obrátila a Varáci dosáhli pro změnu na dvě vítězství.

„V prvním zápase nás čekal nováček extraligy Orion Praha, což znamenalo pro nás první vítězství 3:1. Poté nás čekal přímý souboj o konečné třetí místo se Zlínem, tento duel jsme vyhráli 3:2. Celkově jsme tak obsadili třetí místo a to byl náš cíl,“ dodal k prvnímu turnaji trenér.

VK ČEZ Karlovarsko

Nahrávači: Štěpán Mikule, Jan Braum, Ondřej Bílý.

Blokaři: Radek Baláž, Adam Šindler, Martin Duspiva.

Smečaři: Tomáš Houda, Filip Houda, Matěj Štatský, Petr Koubek.

Libera: Dominik Čertík, Jakub Zapletal.