Vraťme se ale zpět v čase. Před dvěma lety z toho byl jeden z nejsilnějších příběhů Letní olympiády dětí a mládeže. Dvojčata Juránkova si tehdy v Brně za dohledu televizních kamer doběhla pro zlato. A teď, o dva roky později, potvrdila svoji formu i na severu Čech. V úterý získala společně další zlato, den nato přidala další triumf ve štafetě spolu s Barborou Stupkovou. Na mládežnické olympiádě se štafetová triatlonová disciplína 2+1 mix objevila vůbec poprvé. Většinu krajů reprezentovali dva chlapci a jedna dívka, ten Karlovarský ale přihlásil vedle dvojčat Juránkových ještě další dívku Barboru Stupkovou.

„Neměli jsme zkrátka dalšího kluka v týmu,“ okomentoval rozhodnutí vedoucí výpravy. Barbora závod rozběhla a Heidi předávala na 9. místě. Ta náskok stáhla na pátou pozici. Jejího bratra pak však ještě čekalo 200 metrů plavání, 5 km jízdy na kole a 1,5 km běhu. Vypadalo to, že Lukáš zabojuje nanejvýš o třetí pozici. Ale senzačním finišem uzmul zlato! „Zhruba za půlkou běhu se mi povedlo předběhnout i prvního běžce. Bylo to hodně napínavý a závod se vyvíjel až na konci,“ pravil mladý triatlonista. Heidi byla společně s celým týmem ve velké euforii: „Vůbec jsem to nečekala, říkala jsem si, že z toho bude maximálně bronz. Je to trojnásobná radost oproti včerejší dvojnásobné. Užíváme si to moc.“ Pochvaly se dočkala i třetí členka týmu Barbora Stupková, která závodila na svém úseku s téměř samými chlapci.

„Po psychické stránce to bylo hodně těžké, jelikož se mnou plavali ti nejlepší. Když jsem se podívala na startovní listinu, tak tam bylo asi sedm závodníků, kteří se včera umístili do desátého místa,“ říkala Barbora. Na své svěřence mohl být pyšný i vedoucí výpravy: „Pomýšleli jsme reálně na bronz a nakonec z toho bylo parádní první místo. Jedná se o práci celého družstva.“ Karlovarský kraj tedy získal prozatím tři zlaté medaile a na všech mají obrovský podíl sourozenci Juránkovi.

Ilustrační foto
Chebský vzpěrač Václav Manhart juniorským mistrem republiky