Ze závodu konaného 16. března v Praze a pořádaného oddílem SK Katana Praha přivezli zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili!

Bohužel několik úrazů a nemoc oslabily oddíl o několik zkušených závodníků a oddíl vyrazil do Prahy ve skromném počtu čtyř borců a zástupce trenéra Alana Doana.

Jako první nastoupil do kategorie mladších žáků zkušený Toník Peňa. Po loňské náročné sezóně začal letos výborně třetím místem. Celkem s přehledem pokořil své soupeře a letos se od něj očekávají jen podobné výkony.

Krásné druhé místo obsadil Lukáš Holub v kategorii starších žáků. Lukáš začal sezonu také výborně a bojuje jako lev. I s ním se počítá do dalších závodů.

Nejlepší výkon tentokrát podala Nikola Belková v kategorii mladších žákyň. Její zlatá medaile byla zasloužená. Je to jedna z nejpilnějších žákyň oddílu.

Valentýna Yastremská se tentokrát v kategorii mladšího dorostu neprobojovala na bednu, ale i tak podala velmi pěkný výkon.

Činnost oddílu je zaměřena především na děti a mládež. V současné době je počet aktivních žáků 25 a dětí neustále přibývá. Trénink je rozdělen do dvou skupin. Na malé, začátečníky a méně zkušené a na ty starší a zkušenější. Hlavní náplní tréninků je rozvoj a získávání dovedností ve sportu karate, ale i komunikace mezi dětmi a schopnost práce v kolektivu. Především má ale posílit vůli jít za vytčeným cílem a nevzdávat svoji snahu i přes dílčí neúspěchy. To vše pod dohledem trenéra Františka Čadka, I. Dan.

Oddíl se každoročně účastní Ligy kumite dětí a mládeže ČR, která má čtyři kola, a 8. června se oddíl stává pořadatelem druhého kola. Na konci sezóny je v jednotlivých kategoriích vyhlášen mistr republiky. Soutěž je mezinárodní a pravidelně na ni přijíždí závodníci z Polska, Slovenska, Ruska, Maďarska i Ukrajiny. To ale není jediné klání, kterého se účastní. Každoročně vyráží závodníci i na jiné, mnohdy zahraniční turnaje a soustředění.

Mladým karatistům přejeme do nové sezóny hodně štěstí! OSU! (skr)