Na reprezentační soustředění dorostenek do Polska vyrazila před blížícím se mistrovstvím Evropy v Černé Hoře také házenkářka Kynžvartu Šárka Kapusniaková. „Z pozvánky jsem měla radost. Každá příležitost reprezentovat Českou republiku je pro mě čest a zároveň výzva, která mi pokaždé něco dá. Ať už to jsou zkušenosti nebo nové zážitky,“ říká sedmnáctiletá hráčka Házené Kynžvart.

Pro Kapusniakovou to nebyla první akce v českém dresu. „Je to třetí reprezentační zkušenost. První byla v prosinci 2019 na turnaji v Polsku. Druhá byla před půl rokem na srazu také v Polsku,“ vypočítává.

Národní tým házenkářek U17 odehrál u našich severních sousedů tři zápasy. Zástupkyně Lázní Kynžvartu nastoupila v duelech proti Nizozemsku a Švýcarsku. „V prvním utkání byla znát půlroční absence zápasů, proto chvilku trvalo dostat se do zápasového tempa. Ve druhém utkání už jsme působily trochu sehraněji a na hřišti jsme si byly jistější,“ přibližuje.

S házenou začala ve třetí třídě. „Spolužačky mě přemluvily, ať se jdu kouknout na trénink, který tenkrát vedl Vladimír König. Hned mě to zaujalo a v kolektivu se mi taky líbilo, tak jsem přišla znova,“ vzpomíná.Šárka Kapusniaková v dresu prvoligové Házené KynžvartŠárka Kapusniaková v dresu prvoligové Házené KynžvartZdroj: Zdeněk Plachý

Co Šárka Kapusniaková považuje za svůj dosud největší úspěch? „Právě zmíněnou nominaci do reprezentace. A možnost hrát za kynžvartské ženy 1. ligu,“ poukazuje.

Na podzim, před zastavením soutěží, stihla rodačka z Lázní Kynžvartu odehrát celkem sedm ligových zápasů. Čtyři v první lize za ženy, další tři za kynžvartské dorostenky. Ve všech se mohla mladá házenkářská naděje radovat z výhry. Za prvoligové seniorky skórovala desetkrát, za druholigové dorostenky se zapsala do střelecké listiny rovnou sedmnáctkrát.

Když si k nabitému programu přičteme reprezentační akce, tak moc volného času nezbývá. „Když už nějaký mám, strávím ho s rodinou nebo kamarády,“ říká Šárka Kapusniaková.

Kromě házené má totiž ještě jednu povinnost, tu školní. „Studuji gymnázium v Mariánských Lázních. Díky individuálnímu vzdělávacímu plánu a vstřícnému přístupu učitelů se to ale zvládnout dá,“ zůstává v klidu.

Mezi aktuální cíle patří zahrát si mezinárodní česko- -slovenskou MOL ligu s mateřským klubem, Házenou Kynžvart. „V budoucnu bych ráda zkusila i zahraniční angažmá,“ dodává.

Závěrečná slova si nechává pro věrné fanoušky kynžvartského týmu. „Ráda bych je pozvala na naše zápasy v příští sezoně,“ vzkazuje.