Šest závodníků pod vedením trenéra Františka Čadka, I.Dan, přivezlo domů devět medailí z obou disciplín.

První byla na programu soutěž v kata, kde povinné sestavy zacvičily čtyři závodnice františkolázeňského oddílu. Starší žákyně Nikola Šašková po malé chybičce hned na začátku první sestavy předváděla již jen perfektní techniky a časování a na celém klání se pak už nenašel nikdo lepší. Za to si kromě zlaté medaile vysloužila ještě zvláštní ocenění Best of kata.

Těsně za ní se v sestrovražedném souboji umístila další františkolázeňská závodnice Valentýna Yastremská a získala stříbrnou medaili.

Třetí příčku v kata v kategorii mladších žákyň si vybojovala další bojovnice oddílu Nikola Belková. Další stříbrnou medaili si v kata zasloužila starší žákyně Natálie Novotná. Vzhledem k tomu, že do soutěže v kata se františkolázeňský oddíl pustil poprvé, je to nečekaně vynikající výsledek.

Dále soutěž pokračovala v disciplíně full contact kumite, kde františkolázeňští závodníci byli také k nepřehlédnutí a výrazně se zapsali do výsledkové listiny.

Od Nikoly Belkové se tradičně očekávala medaile. Přestože dnes nebyla úplně jistá, obsadila ve své kategorii druhou příčku. Pak nastoupila ještě na zkušenou do kategorie chlapců. Zde se ale nechala zaskočit silnějším soupeřem a bohužel nepostoupila, i když už ve své kariéře svedla drsnější a vítězné souboje.

Šestiletý Alexandr Yastremsky, mladší bratr amazonky Valentýnky Yastremské, se na své třetí soutěži ničeho a nikoho nebál. V posledním souboji o první místo si po prodloužení a za bouřlivého potlesku diváků vybojoval druhou příčku. Za svůj postup pavoukem a za výborný výkon si k tomu ještě zasloužil zvláštní ocenění pořadatele – Mladá naděje karate.

Nikola Šašková neváhala ani v kumite, kde již nějaké zkušenosti má. Její bleskové kopy rychle poslaly soupeřky do šatny a Nikolka si domů odvezla zlatou. Natálie Novotná se v první chvíli nechala nachytat a ztratila půl bodu, když inkasovala kop do obličeje. To ji ale nastartovalo a po výborném souboji dosáhla na druhou příčku.

Daniel Nerad po kratší závodní odmlce opět opanoval svoji kategorii starších žáků a po dvou k.o., která uštědřil svým soupeřům levým shita tsuki na žebra, obsadil jak jinak než zlatou příčku.

Všestrannost oddílu podpořili ještě Alan a Kristýna Doanovi, když se soutěže zúčastnili jako rohoví rozhodčí.

Těchto výborných výsledků by oddíl Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně nedosáhl bez podpory města Františkovy Lázně, sponzorů a obětavé práce trenérů. OSU!

František Čadek