První sadu odšpuntoval v míčovce přímým bodem z podání karlovarský Marino Marelić. Vary poté odskočily Finům na rozdíl tří bodů 6:3, kdy se blýskl na servisu esem smečař Jakub Ihnát. Za stavu 9:4 přinutilo Karlovarsko finského kouče k oddechovému času, po kterém se hosté přiblížili domácímu výběru na rozdíl dvou bodů 7:9.

Karlovarsko poté zaznamenalo úspěšnou sérii a vytvořilo si pětibodový náskok 15:11, kdy otřel úspěšně balon o konečky prstů finského bloku Ihnát. Druhý oddechový čas si vybral finský kouč za stavu 18:13. Po něm zchladil hosty dvěma úspěšnými zkrácenými servisy Ihnát, který upravil na 20:13. V koncovce setu pak udělal tečku za prvním setem v podobě druhého proměněného setbolu mladíček Matěj Pastrňák, který se prezentoval chytrou zalívkou doprostřed hřiště.

Patrik Lamanec (č. 4), univerzál VK ČEZ Karlovarsko.
Lamanec zpět ve zbroji. Velmi jsem se těšil, říká k návratu na hřiště účko Varů

I druhý set načali lépe domácí, ale hosté brzy přehoupli skóre na svou stranu, když se dostali do vedení 7:4. Následně se blýskl esem na servisu Keemink a poté po dalším bodovém zápisu Vary srovnaly na 9:9. Karlovarsko si poté vytvořilo několikrát dvoubodový náskok, který však Sastamala dokázala vždy docvaknout.

Zlomový moment přinesla koncovka setu, během které si Vary vytvořily čtyřbodový náskok, když jedenadvacátý bod zapsal univerzál Matěj Pastrňák, který zařídil Karlovarsku vedení 21:19. Závěr druhé sady pak přetavil výběr z lázeňského města ve vítězství 25:20, kdy se o postupový míč v podobě druhého setbolu zasloužil Jakub Ihnát.

Do třetího setu pozměnil karlovarský kouč Liam Sketcher sestavu, kdy dal příležitost lavičce, když stejně si počínal i kouč Sastamaly. Skóre třetí sady otevřel dvěma body univerzál Patrik Lamanec, když následně navýšil vedení týmu z lázní úspěšnou ranou z pipu Matěj Pastrňák vedly Vary 4:0.

Finové se tak nevzdávali a dokázali se přiblížit domácím na rozdíl bodu 7:6. Karlovarsko i v řádně omlazené sestavě dál řádilo, a když uspěl na útoku Spencer Olivier, který nasměroval míč do kapsy finského bloku, šlo Karlovarsko do vedení 15:9.

Jan Kasan, nahrávač VK ČEZ Karlovarsko.
Vary čeká odveta s Valepou. Klíčové bude, jak vstoupíme do zápasu, míní Kasan

Poté si vystřihl slavnou chvilku mladíček Filip Houda, který po svém příchodu na palubovku složil úspěšné míč na polovinu soupeře, čímž zapsal premiérové bod na evropské scéně. Volejbalisté Sastamaly posléze dopláceli ve třetí sadě na nevynucené chyby, a toho Karlovarsko dokázalo využít. V závěru setu měly Karlovy Vary výhodu tří mečbolů, proměnily až ten třetí, kdy nadvakrát složil balon na polovinu soupeře Spencer Olivier, který upravil skóre na konečných 25:23.

V sobotu 2. prosince se Karlovarsko opět představí v domácím prostředí, ve kterém přivítá od 18.00 hodin Zlín, který do lázeňského města doveze Zdeněk Sklenář, který několik let působil ve Varech v roli statistika či asistenta trenéra. Opomenout bychom neměli ani Daniela Římala, který v minulosti oblékal dres Karlovarska. 

Martin Kočka, libero VK ČEZ Karlovarsko.
Rozhodně to nebude nic jednoduchého, je si vědom před odvetou s Valepou Kočka

VK ČEZ Karlovarsko – Ford Levoranta Sastamala 3:0 (25:18, 25:20, 25:23). Rozhodčí: Bátkai-Katona (Turecko), Balandzic (Srbsko). První zápas: 3:1. Postup: VK ČEZ Karlovarsko. Nejlepší hráči: Marino Marelić – Mikko Esko. Karlovarsko: Éder 2, Carmody 2, Ihnát 13, Marelić 10, Keemink 2, Pastrňák  12, libero Pfeffer (stř. Kočka, Kasan 1, Lamanec 1, Olivier 5, Baláž 2, Houda 2). Trenér: Liam Sketcher.