„Série se Lvy byla náročná, jelikož semifinále se nehraje každý den. V sérii v podstatě rozhodovaly naše bezchybné výkony z domácího prostředí, kde jsme dokázali Prahu vždy zlomit,“ vracel se k důležitým momentům série trenér Karlovarska Jiří Novák.

Jiří Novák, trenér VK ČEZ Karlovarsko.Jiří Novák, trenér VK ČEZ Karlovarsko.Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

„Zaplať pánbůh, že jedno vítězství z venku jsme si přivezli a nemuseli jsme jít do pátého zápasu,“ narážel s úsměvem Novák na cennou a hlavně postupovou výhru na palubovce Lvů.

„Semifinálová série nám ukázala před finále, v čem musíme být lepší, jak v podstatě hrát v prostředí, ve kterém každodenně netrénujeme,“ připomněl Novák porážku na palubovce Lvů ve druhém semifinálovém utkání. Teď má tým ze západu Čech před sebou poslední výzvu v podobě finále s českobudějovickým Jihostrojem.

Finále UNIQA extraligy ve volejbale mužů.Finále UNIQA extraligy ve volejbale mužů.Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

„Já říkám, finále se nehraje, finále se vyhrává,“ přiblížil své stanovisko před vrcholem sezony Novák. V bitvách o mistrovský titul bude výhoda na straně Jihočechů, kteří dlouhodobě patří mezi českou volejbalovou špičku, a deset mistrovských titulů oproti jednomu v podání Varů zcela jistě mluví za vše.

„České Budějovice samozřejmě mají více zkušeností s finálovými zápasy, my hrajeme za klub druhé finále od jeho vzniku,“ vysvětluje Novák.

„Myslím si, že to bude mentální bitva, a já bych si přál, abychom v domácím prostředí hráli uvolněně, a musíme trošku dostat Jihostroj pod tlak, abychom viděli, jak taky reaguje,“ přeje si Novák.

Karlovarsko tak může ve své historii dosáhnout na druhý mistrovský titul. „Celý rok hráči pracují, trénují, připravují se na tyto bitvy, já bych jim hrozně přál, aby podali takový výkon, na jaký mají, aby prodali to, co po celý rok natrénovali, a nenechali se unést tou atmosférou finále,“ říká karlovarský trenér.

Finálová série, která se hraje opět na tři vítězná utkání, odstartuje dnes v Karlových Varech, od 19.15 hodin přivítá Karlovarsko v prvním duelu České Budějovice, a právě domácí prostředí může hrát v souboji o mistrovský titul hlavní roli.

„Domácí prostředí určitě bude hrát roli, stejně jako hraje celou dobu,“ připomíná závěrem Novák výhodu, která by mohla hrát do karet v dnešním duelu jeho volejbalové družině.