Běžcům nepřálo vůbec počasí. Několik minut před polednem, kdy se začínalo startovat, se spustil pořádný liják, ačkoliv do té doby panovalo krásné letní počasí. Déšť různé intenzity vydržel po celou dobu závodu, aby se po doběhu těch posledních jako zázrakem rozjasnilo.

Závod se odehrál z větší části ve svazích nad řekou Střelou, takže šplhání do kopců si všichni užili dost.

Mezi třemi stovkami startujících byli členové Mariánskolázeňského orientačního běhu, jichž přijelo téměř čtyřicet, nejpočetnější výpravou. Výsledkově to však bylo slabší.

První místa vybojovali Tomas Placek (H10) a Jan Fišák (H65), druzí doběhli Luděk Bartoš (H45) a Jan Sklenář (H65) a třetí skončili Libor Černý (H45) s Františkem Kováčem (H18).

Poslední jmenovaný si tímto výkonem řekl o postup na MČR na této distanci. Oba soupeři před ním měli postup už zajištěný podle jiného ukazatele.

V neděli se na témže místě konal závod na klasické trati. Všem přibyly kilometry i nastoupené převýšení. Mariánskolázeňští medailisté – bylo jich opět šest – měli v podstatě stejná jména jako v sobotu. První místa si zopakovali T. Placek a Fišák, Kováč si polepšil na druhou příčku a bronzoví pak skončili Bartoš, Sklenář a Marie Bartošová (D16), což byl jediný úspěch dámské části oddílu.