Kromě aktivních závodníků a trenérů přišli i někteří rodiče a zasloužilí členové. Na programu byla nejen slavnostní večeře, ale také odměnění nejúspěšnějších závodníků nebo prohlížení dvanáctidílné kroniky vedené od založení oddílu v roce 1975.

Celkem letos Mariánskolázeňští obeslali devět soutěží, což je takový slušný průměr. Dohromady se na závodech alespoň jednou ukázalo čtrnáct borců.
Nutno podotknout, že se v současné době v oddílu karate věnují dvěma stylům. Klasické karate trénuje Radomír Malinovský, shinkyokushin karate vede Robert Csekés.

Na samotných trénincích to ale není až tolik znát, rozcvička a větší část fyzické přípravy se provádějí společně.
Styl shinkyokushin se od v Česku rozšířenějšího shotokan karate liší hlavně mírou tvrdosti při volném zápase. V tom prvním se kopy a údery můžou do soupeře pustit v podstatě naplno. Mládež je kvůli tomu vystrojena nejrůznějšími chrániči hlavy, těla, nohou a rukou.

Závody v shotokan karate mají na programu kromě volného boje - kumite, kde se kopy a údery nedotahují, také souborné cvičení – kata.
Z hlediska výsledků si nejlépe vedli mladší dorostenka Gabriela Kupcová a starší žák Dominik Long Tran Viet. Oba navštívili všechny čtyři podniky

Národního poháru v shonkyokushin (dvakrát Sokolov, jednou K. Vary a Mar. Lázně). Kupcová se na stupních vítězů umístila ve všech čtyřech kolech, Dominik jednou neuspěl. Oběma to však vyneslo celkové stříbro v žákovském Mistrovství ČR v shinkyokushin karate.

Kupcové se navíc na konci listopadu dařilo i na mezinárodním turnaji na Slovensku, kde byla rovněž druhá.
Dobře si vedl rovněž mladší žák Štěpán Klimko, jenž byl čtyřikrát na stupních vítězů na turnajích shotokan karate. Prosadit se dokázal jak v kata, tak i v kumite.

(jomi)