Seriál MTB závodů Jarní Bahno 2009 má za sebou tři ze čtyř dílů a bikeři už ozkoušeli tři různé druhy počasí. V zahajovacím závodě na Linhartu se na startující smálo slunko, ale mrzlo, před týdnem na Třech křížích bylo hnusně jak na začátku zimy a do třetice si závodníci u Letního kina užívali léta jak na Kanárech.

Závod se jel na sedmikilometrovém okruhu po lesních cestičkách mezi Letním kinem a Dianou, do velké míry shodném s tím, na kterém se loni jel závod Českého poháru XC, místy se ale jelo i po úsecích připravovaných pro Mistrovství České republiky XC MTB, které se ve Varech pojede letos 18. července. Trať je to těžká, technicky i na fyzičku, pořád s kopce do kopce s převýšením 250 m na okruh.

Z vítězství v nejostřeji sledované kategorii mužů Elite se radoval Michal Bubílek, který si v letošním seriálu připsal už druhý triumf a se 30 body je na druhém místě průběžného pořadí. V čele klasifikace je se 39 body Václav Hlaváč, který už má všechny tři medaile: Na Linhartu bral stříbro, na Třech křížích, kde Bubílek nestartoval, zvítězil, a do třetice si nad Letním kinem dojel pro bronz.
V hlavní kategorii žen ozdobila Bahno svou účastí česká reprezentantka Tereza Jansová. Stejně jako kdysi dávno Gaius Julius Caesar ´přišla, viděla a zvítězila´.

Dařilo se i zástupcům chebského okresu.
V kategorii muži masters 2 (40-49) dojel pro druhé místo Petr Grobheiser (Tri Cheb).
V kategorii muži masters 3 (50+) získal Miloslav Sazáka (Lázně Kynžvart) třetí místo.
V kategorii dětí, žáci 10-14 let obsadil Petr Fiala (Profisport Host Team) třetí místo.