Hodiny zbývají do historického okamžiku, ve kterém se bude poprvé v Lázních Kynžvartu hrát naše nejvyšší soutěž házenkářek. Tedy česko-slovenská interliga, navíc doplněná o polský Ruch Chorzów.

V prvním kole soutěže Házená Kynžvart prohrála o tři góly na palubovce silné Dunajské Stredy. „Úvodní zápas jsme pojali tak, abychom si vytvořili tu správnou atmosféru na domácí utkání, které vnímáme jako velmi náročné,“ říká kouč Peter Sabadka.

HC DAC Dunajská Streda - Házená KynžvartHC DAC Dunajská Streda - Házená KynžvartZdroj: HC DAC Dunajská Streda

Teď je tedy čas na domácí premiéru. A ta proběhne v excelentním stylu. „Plánujeme velkolepý nástup. Zveme fanoušky do haly už na dobu rozcvičování, hodinu před zápasem, abychom vytvořili správnou atmosféru,“ láká Daniela Radová z Házené Kynžvart.

HC DAC Dunajská Streda - Házená Kynžvart
Sabadka: Ukázali jsme velkou morálku. Nováček interligy bojoval na horké půdě

O utkání je obrovský zájem a je jasné, že malá kapacita haly bude vyprodaná. Zbytky vstupenek šly do oběhu ve čtvrtek. Kdo se nedostane, může sledovat přímý přenos přes stránky klubu.

Na hřišti se Kynžvartu postaví do cesty Zlín. „Je to stabilní účastník MOL ligy s pevným kádrem hráček. O víkendu vyhrál vysoko nad Stúpavou a dokázal tak, že je na soutěž dobře připraven,“ upozornil Peter Sabadka.

Jeho tým je ale odhodlán se porvat o první body. „Z první slovenské štace jsme sice body nepřivezli, ale naše odhodlání bylo veliké! O to větší bude chuť po vítězství v domácím prostředí! Buďte s námi u toho. Těšíme se na každého z Vás!“ hlásí kabina.