Slavoj Plzeň - 44
Slovan Mar. Lázně -77
po poločase 26:25

Díky technické nehodě při rozcvičování, kdy mariánskolázeňský Marek Lang utrhl při smečování koš, se musely oba týmy přesunout do náhradních prostor na palubovku Lokomotivy. Tam už raději nenechali Langa provádět nějaké skopičiny.

Neplánované stěhování, jež posunulo původní začátek, poznamenalo více hosty, kteří nezachytili úvod a záhy prohrávali o osm bodů.
Ti se sice snažili po krůčcích dotahovat, domácí ale skoro vždy našli nějakou skulinu v mariánskolázeňské obraně a využili ji.

Rozuzlení přinesla až poslední desetiminutovka. Hráči Slovanu, kteří o pauze požili snad nějaký zázračný energetický drink, nasadili celoplošný pressing, kdy hostům nejenže prakticky ani nepůjčili míč, ale nedovolili jim zhusta ani překročit půlící čáru. Koše sázeli jeden za druhým a překvapení v podobě první porážky Slovanu se tak muselo odložit.

„Kluci se hodně trápili. Nešla nám střelba ze střední a větší vzdálenosti, vázla i spolupráce v obraně. Teprve díky nasazení v poslední čtvrtině jsme rozhodli v náš prospěch,“ poznamenal trenér Slovanu Roman Gezo.

Body Slovanu: M. Soukup 13 (1 trojka), Lambert 13, Kříž 13 (3), Adamec 12 (2), Petrák 10 (2), Vodička 8, L. Lang 8
T.H.: 19/11, čtvrtiny: 18:14, 18:21, 8:11, 5:31

Lokomotiva Plzeň - 63
Slovan Mar. Lázně -61
po poločase 29:30

Nedělní zápas měl podobný úvod jako ten sobotní. První čtvrtina patřila jednoznačně domácím. Hosté se nestačili ani pořádně rozkoukat a už prohrávali o deset bodů.

Pak se Slovan přece jen vzpamatoval a hlavně zásluhou Lukáše Langa a Tomáše Kříže, jež se v této části hry bodově nejvíce přičinili, a trojce kapitána Michala Soukupa zároveň se sirénou, šel do šaten s jednobodovým vedením.

Ve druhém poločasu se obraz hry nijak výrazně nezměnil, soupeři se skoro pravidelně střídali v mírném vedení.
V úplném závěru za stavu, který byl nakonec konečný, měl ještě možnost srovnat Lang z trestných hodů. Neproměnil však ani jediný. Čtyři sekundy před koncem po zdařilém doskoku zkusil hodit Kříž hodit trojku, ta však pouze narazila na obroučku.

„První porážku jsem si zavinili sami svojí nedisciplinovanou hrou. I přesto, že nám nešla střelba, házeli kluci z nepřipravených pozic. Domácí prostě chtěli vyhrát víc,“ povzdychl si Gezo.

Body Slovanu: Lang 16, Kříž 14 (2), Vodička 10, M. Soukup 10 (2), Petrák 6, Lambert 3, Adamec 2.
T.H.: 26/11, čtvrtiny: 17:9, 12:21, 13:15, 21:16.

(jomi)