Ve finále s Hradcem Králové se Brňanky po sobotním těžkém večerním duelu s Nymburkem těžko rozehrávaly, nakonec soupeře bodově dotáhly a na palubovce se rozhořela strhující podívaná. Se šťastným koncem pro hradecké Lvice. „Rozhodovaly maličkosti, bylo to velmi fyzicky náročné, teď převládá smutek,“ dodala 27letá rozehrávačka KP Brno.

Ta měla v hledišti tradičně své fanoušky. „Vždycky se sem těším, přijede rodina, přátelé. V průběhu sezony mě tolik nevidí, protože teď jsem v Brně, předtím jsem byla v Bělorusku. Ráda se sem vracím a zahraji si před lidmi, kteří mě znají,“ říká.

KP Brno vybojovalo v základní části ŽBL druhé místo. Teď čeká Královopolskou play-off. „Zatím jsme spokojené, chtěly jsme skončit po základní části druhé, což s nám podařilo. Teď se ale začíná od nuly, play-off je úplně jiná soutěž. Doufám, že dobře zregenerujeme a připravíme se na vyřazovací boje,“ pokračuje Lenka Bartáková.

Soupeřem v prvním kole play-off je Slavia Praha, tedy sedmý tým základní části, který ve Final 4 Českého poháru dvakrát poměrně hladce prohrál. „Já bych tady nedělala žádné závěry, protože Český pohár je jako úplně samostatná soutěž, nejsme navíc zvyklé hrát dva dny hned po sobě. Pohár a play-off je úplně něco jiného,“ upozorňuje česká reprezentantka.

Ta se po příchodu z Běloruska se svým novým týmem stále sžívá. „Pořád jsem tady jenom dva a půl měsíce. Doufám, že si to všechno sedne a dopadne to tak, jak chceme,“ vyslovuje na závěr své přání.

Ilustrační foto
Baník zabojuje o první jarní body v Jihlavě