První vstoupili do bojů dorostenci, kteří jsou novou, již třetí kategorií mládeže, kterou letos Akademici do soutěží přihlásili. „Tým tvoří převážně mladší žáci, kteří nastupují v kategorii starších žáků,“ objasňuje trenér Matěj Voborník.

Ten má v klubu na starosti jako trenér celou strukturu a jeho nově vzniklý tým mu udělal na úvod radost. Jeho svěřence totiž čekal na startu soutěže silný protivník, kterým byly Klatovy. Tým, který loni obsadil výborné čtvrté místo v první lize dorostenců a kvalifikoval se tak do celostátního play off. „Byl to pro nás dobrý test a dobrý start. Kluci předvedli pěkné výkony a troufnu si říct, že jsme si po zásluze došli k vítězství. Musím je pochválit, podali zodpovědný výkon do obrany, podpořený výkonem brankáře. O obě naše branky se postaral starší žák Ondra Svoboda,“ hodnotil první historický duel svého týmu mladý lodivod.

Ve druhém utkání na turnaji se střetli Chebští s nováčkem soutěže Interobalem Plzeň. Plzeňští do dějiště turnaje přicestovali v okleštěné sestavě, což se podepsalo pod závěrečný výsledek. Družina Matěje Voborníka své plzeňské soky nešetřila a uštědřila jim drtivou porážku 19:0. Akademici tak zvládli vstup do sezony výborně, zapsali plný počet bodů a již vyhlíží další výzvy, které budou celky Sokolova a rezerva plzeňské Slavie v dalším hracím kole.

Své první ligové starty v letošní sezoně zapsali také starší žáci Akademiku. Ti se loni kvalifikovali do nejvyššího výkonnostního koše a mohou se tak pravidelně potkávat s nejsilnějšími celky této věkové kategorie v regionu, to znamená týmy z Plzeňského a Karlovarského kraje.

Akademici si zkraje turnaje poradili se silnějším výběrem Karlových Varů, který smetli v poměru 3:0. Velmi vyrovnanou bitvu vedli Akademici se Slávii Plzeň, která patří k největším mládežnickým oddílům v České republice.

Partie dlouho neznala vítěze, radost na tváře chebských vnesla trefa Vaška Müllera, který svůj tým poslal do finále. Finálový duel musely rozhodnout až nájezdy, v těch byli úspěšnější hráči FBŠ Plzeň a slavili vítězství v turnaji. „Nájezdy jsou loterie, tentokrát byl úspěšnější soupeř. My jsme však spokojeni s výsledkem a předvedenou hrou na turnaji. Kluky hra bavila a to je hlavní, výsledky nás musí těšit,“ zhodnotil první turnaj starších žáků trenér Matěj Voborník.

A na svůj úspěšný první turnaj navázali také ve druhém turnaji sezony, kdy opět brali druhé místo. Nejprve porazili Karlovy Vary, poté porazili Slávii Plzeň. „Výhry 5:3 a 5:2 jsou pro nás výborné, je to odměna za naší práci,“ těší Voborníka. Dvě vítězství ve skupině je opět katapultovali do bojů o nejvyšší příčku. V tom se opět museli sklonit před uměním mládežníků FBŠ Plzeň. „Jsem strašně rád, že jsme navázali na první turnaj a potvrdili formu. Pro kluky je to super, vidí, že naše práce má smysl a že se zlepšujeme. Do dalších turnajů chceme jít s pokorou a touhou se hrou bavit a zúročit svojí práci z tréninků,“ dodal závěrem trenér chebského Akademiku Matěj Voborník. (jv)