Volejbalisté Karlovarska ukončili čtvrtfinálovou sérii v rámci play-off UNIQA extraligy s Duklou Liberec v nejkratším možném termínu, když slavili postup po výhře 3:0 na zápasy. „Osm let jsme v extralize, posedmé jdeme do semifinále,“ připomněl další zápis do historie karlovarského klubu prezident Karlovarska Jakub Novotný.

Jenže ten mohl být zcela jiný. Karlovarsko sice vletělo na soupeře z Liberce v hale míčových sportů před bezmála devíti stovkami fanoušků bez bázně a hany a v prvním setu výběru zpod Ještědu dovolilo uhrát pouze dvanáct bodů, k tomu přihodilo výhru i ve druhé sadě, ale posléze začali úřadovat na karlovarské palubovce hráči Liberce.

Povltavská FA vyrabovala Drahovice, kde vyhrála nad výběrem karlovarské Slavie 3:2.
PODÍVEJTE SE: Povltavská přichystala Slavii šok, urvala tři body

„Kdo hraje o titul, ví, že každé zaváhání se v play-off trestá, a nám se to málem stalo, když Liberec hrál nejlepší volejbal za celý rok,“ narážel Novotný na vyhraný třetí set, kterým se Liberec navrátil do utkání.

A ani ve čtvrtém neměl daleko k výhře. „Líbila se mi reakce hráčů z naší lavičky, kteří otočili čtvrtý set,“ chválil si důležité oživení Karlovarska v rozhodující fázi duelu, o který se postarali skvělým výkonem střídající mladíci. „Tak jako v prvním utkání pomohl Patrik Indra, tentokrát pomohli Daniel Římal, Jakub Ihnát a Martin Kočka,“ upozorňoval na týmový výkon, který jeho tým během čtvrtfinálové série doprovázel, šéf Karlových Varů.

Karlovarsko doprovodily do semifinále také České Budějovice, ale na své soupeře si budou muset ještě počkat.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec 3:1 (25:13, 25:22, 23:25, 25:21). Rozhodčí: Rychlík, Dmejchal. Diváci: 876. Konečný stav série: 3:0.
Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer (stř. Kočka, Římal, Patočka, Ihnát).
Liberec: Demar, Leikep, Křesťan, Lux, Veselý, Bartůněk, libero Kopáček (stř. Kovalchuk, Diaz, Staněk).