Bývalý hráč Hazlova Petr Syroha a fanoušek fotbalu David Winkler uspořádali tuto sobotu na stadionu Strunalu Luby 1. ročník fotbalového turnaje v minikopané. Z triumfu se nakonec radovali hráči Studánky, když ve finále na penalty porazili Sluníčko z Františkových Lázní.
Týmy byly rozlosovány do dvou skupin. V „áčku“ si to rozdali Odpadlíci, Phoenix, Strunal Luby, Nový Kostel, Plesná a Winkler star team Luby. Ve druhé skupině se střetly dívky Lubů, tým Policie Plesná, Winkler tým, Luby západ, přejm. během turnaje na „Starce z Lubů“, Sklípkani z Plesné, Sluníčko Františkovy Lázně a Studánka.
Ve skupině se hrálo jednou 13 minut každý s každým, což je lubská specialita. První čtyři celky postoupily z obou částí do čtvrtfinále, kde už se hrálo dvakrát deset minut.
V první skupině vládl Winkler star Luby, následovaný Novým Kostelem, Strunalem Luby a Plesnou. Pod pomyslnou čarou nepostupujících zůstaly celky Phoenix a Odpadlíci. V této skupině měli hrát ještě „Řezníci“ z Odravy, ale ti se na celodenní klání nedostavili.
Tabulka skupiny A:
1. WS Luby ⋌3 1 1  9:4   10
2. Nový Kostel ⋌3 1 1  9:7   10
3. Strunal Luby ⋌3 0 2 10:6    9
4. Plesná ⋌3 0 2   5:6    9
5. Phoenix ⋌1 1 3   3:7    4
6. Odpadlíci ⋌0 1 4   4:10  1
Ve skupině B se nejlépe „koulelo“ Sluníčko, když ani jednou nezaváhalo. Druhým týmem v pořadí se stala Studánka. Do čtvrtfinále se probojovali i hráči Lubů západ a Sklípkanů. Do sprch se mohli odebrat hráči Winkler týmu, Policie a také dívky.
Tabulka skupiny B:
1. Sluníčko F. L.⋌ 6 0 0 21:2 18
2. Studánka⋌ 3 2 1 12:6 11
3. Luby západ⋌ 2 2 2 7:5 8
4. Sklípkani ⋌2 1 3 12:11 7
5. Policie Plesná ⋌2 1 3 5:15 7
6. Winkler tým ⋌1 3 2 6:14 6
7. Luby ženy ⋌0 1 5 3:13 1
Za Strunal ve skupině A a následně ve čtvrtfinále nastoupil také hráč chebského Unionu Antonín Mlčoch. „Ve skupině jsme hráli celkem slušně,“ ohlížel se za fotbalovým dopolednem Tonda Mlčoch a dodal, proč se Cremoně nedařilo ve vyřazovacích bojích: „Po obědě nás svazovala malá bojovnost a na to jsme doplatili. Někteří hráči navíc nepodali takový výkon, jaký měli na hřišti odvést,“ uzavřel.
Pořadatelé zvali na turnaj obyvatele Lubů pomocí místního rozhlasu a nutno přiznat, že to byl opravdu výborný nápad, protože podle odhadů se přišly bavit fotbalem na tři stovky lidí.
Dalším tahákem byla tombola. Mezi výhrami byl sud piva, kytara nebo třeba srnec od myslivců.
Fotbalová legenda Cremony a posléze Strunalu Luby Otakar Mlčoch si pochvaloval herní kvalitu, která byla týmy na turnaji předváděna. „Myslím si, že se turnaj po všech stránkách podařil. Bylo ideální počasí na fotbal, a tak jsme mohli vidět výborné výkony,“ pochválil všechny hráče veterán Mlčoch, který ještě čas od času nastoupí za staré pány, nebo dokonce za první mužstvo.
Další, komu se z jeho úst dostalo poklony, byli pořadatelé. „Po organizační stránce se klukům všechno povedlo. Tento turnaj se v Lubech pořádal poprvé a teprve až další roky ukáží, jak moc bude tento pohár úspěšný a pro kluby prestižní,“ dodala legenda Lubů Ota Mlčoch.

(Jan Čech)