Basketbalový tým nejmladších minižáků Slovanu ZŠ Jih Mariánské Lázně odehrál dvě utkání KP v Plzni. S Lokomotivou na začátku sezony dvakrát vyhrál, avšak teď mu chyběla podstatná část kádru. Někteří malí borci pod dojmem probíhajících jarních prázdnin mysleli, že se odpočívá nejen ve škole, ale i v basketbalu. Trenér jim pak na nejbližším tréninku drilovým tréninkem vysvětlil, že tomu tak není, že pro sport jménem basketbal neexistují úlevy a že hráč, který to nerespektuje, nemá v týmu co pohledávat.

Lokomotiva Plzeň B 6

Slovan ZŠ Jih M. Lázně 39

Nekompletní mariánskolázeňská sestava nastoupila do utkání trochu vlažně. Dílem to bylo způsobeno její nekoncentrovaností, která se projevila malým počtem zaznamenaných bodů. Do poločasu jich Slovan dal jen patnáct. Hráči nebyli schopni zpracovat dlouhou přihrávku do rychlého protiútoku a také dělali spoustu nevynucených chyb. První zápas se nakonec podařilo dotáhnout do vítězného konce, na každý koš se ale muselo pořádně dřít.

Body Slovanu: M. Sůva 10, Dvořanová 8, Š. Zabolotnij 8, S. Zabolotnij 5, Novák 4, Dostál 3, Mašlonka 1. T.H.: 11/5.

Lokomotiva Plzeň B 26

Slovan ZŠ Jih M. Lázně 75

Následné střetnutí už bylo daleko bojovnější. Střední rozehrávač Matěj Sůva najížděl pod koš a trestal každou chybu v plzeňské defenzívě, Šimon Zabolotnij napadal v obraně soupeře a donutil je k několika ztrátám, z nichž se podařilo skórovat. Ve druhé čtvrtině hosté utekli výrazným rozdílem a dali tak základ k výhře o necelých 40 bodů. Velmi potěšitelné je, že hráči s menším počtem zápasových minut předvedli kvalitní výkony, což je povzbudivé jak pro ně, tak pro celé družstvo. To bylo doplněno třemi hráči z přípravky, kteří sice neskórovali, ale sbírali zato cenné zkušenosti.

Body Slovanu: M. Sůva 22, Š. Zabolotnij 19, S. Zabolotnij 11, Novák 10, Dostál 9, Dvořanová 2, Hengerič 2. T.H.: 13/3.

JOSEF MILOTA