Matěji, prozradíš, kdy jsi s florbalem začínal a jak ses dostal k hurricanům?

S florbalem jsem začal v první třídě a na první tréninky jsem začal chodit se starším bratrem, když jsme většinou chodili na tréninky společně. Protože jsem z Karlových Varů, tak moje kariéra začínala zde v hurikánech a jsem odchovancem klubu.

Jakou školu studuješ a dá se studium s florbalem vůbec skloubit?

Studuji na sportovním gymnáziu v Karlových Varech, letos se připravuji na maturitu. Ano, dá se florbal skloubit se školou, i když si myslím, že letos to bude náročnější kvůli maturitní zkoušce. Jsme sportovní třída, velká část mých spolužáků jsou sportovci.

Jaký je tvůj doposud největší florbalový zážitek?

Doposud mým největším florbalovým zážitkem je loňská sezóna v 1. lize, moje první sezóna v A-týmu. Podařilo se nám vyhrát základní část a i mně se individuálně dařilo. Mohli jsme bojovat o postup do Superligy, bohužel poté přišla epidemie koronaviru a soutěž byla ukončena.

Jak vidíš svou florbalovou budoucnost, máš nějaké ambice ve své kariéře?

V budoucnu bych si chtěl zahrát dlouhodobě nejvyšší soutěž u nás Superligu. Mým velkým snem je zahrát si nejvyšší soutěž v jedné ze zemí, jako jsou Švédsko nebo Švýcarsko, a také bych chtěl obléknout dres národního týmu.

Prozradíš nám, co rád děláš ve svém volném čase?

Ve volném čase rád sportuji, beru to jako přípravu na florbal a zlepšuji si kondici. Rád jezdím na kole, lyžuji, plavu. Při cyklistice mě baví i poznávání nových míst. Rád si zahraji i tenis. Momentálně se také už pečlivě připravuji na maturitu a občas si zahraji FIFU nebo NHL.