Ve sportovní hale TJ Slovan v Mariánských Lázních se konalo 3. kolo mezinárodního otevřeného závodu plnokontaktního karate, pořádaného TJ Lokomotiva Mariánské Lázně, pod záštitou České asociace Shinkyokushinkai karate – Mas. Oyamas a započítaného do celkového hodnocení ligy MČR kumite mládeže. Mezinárodního utkání se kromě klubů z České republiky zúčastnilo i několik týmů z Polska, Slovenska, Maďarska a zemí bývalého Sovětského svazu.

Františkolázeňský oddíl, Shinkyokushinkai-Karate Františkovy Lázně, odjel do Mariánských Lázní v počtu pěti vybraných závodníků pod vedením trenéra Františka Čadka.
Začátek klání se nepovedl nejstaršímu závodníkovi Pavlu Weinfurterovi, který hned v úvodu těsně neprošel přes stejně kvalitního soupeře.

Jan Tomšovic naprosto suverénně postupoval až do finále, kde v prodloužení těsně podlehl bývalému stájovému kolegovi a skončil na krásném druhém místě. Nic jiného než umístění na bedně se od něj také nečekalo.

Příjemným překvapením byl zatím ne moc zkušený závodník Tomáš Trpák. Tomášovi přála štěstěna a v silné kategorii se bez problémů probojoval na třetí příčku.

Tomáš Čech měl poněkud pomalejší rozjezd, ale naštěstí se rychle rozkoukal a postupoval. Bohužel ani nejlepším závodníkům se prostě nemusí vždy dařit a jeho cesta vzhůru se zastavila v prodlouženém zápase na čtvrtém místě. Tomáš bojoval i „hlavou" a soupeře překvapoval nečekanými kombinacemi. Předvedl jeden z nejhezčích zápasů.

Tomáš Földeš bojoval sice v méně početné kategorii, ale o to těžší soupeře si vylosoval. Patří stabilně k nejlepším bojovníkům a přesto, že se o prázdninách zranil na závodech, rychle dohnal formu a získal v Mariánských Lázních skvělé druhé místo.

Františkolázeňský oddíl v počtu pěti závodníků tedy přivezl medaile za dvě druhá a jedno třetí místo. Bohužel další čtyři závodníci oddílu mají zdravotní problémy a nemohli nastoupit. Někteří přijeli alespoň fandit a podpořit kamarády.

Oddíl Shinkyokushinkai- Karate Františkovy Lázně trénuje v Základní škole ve Františkových Lázních a jeho závodníci stabilně úspěšně zasahují do výsledků ligy plnokontaktního karate.

(frč)