„Náročný program jsme zahájili na mistrovství Německa, pokračovali mistrovstvím Rakouska a České republiky. Následně jsme program uzavřeli na mistrovství Evropy,“ přiblížil na úvod trenér Samurai Fight Clubu Václav Kolář, nabitou listinu závodů, kterou se svými bojovníky absolvoval.

„Navíc jsme se účastnili během první části sezony mezinárodních soutěží evropské série WMAC a obsadili přední příčky,“ poukazoval ještě kouč Samurajů. A vystoupení to bylo parádní, když jeho svěřenci získali evropské tituly v disciplínách Kickboxu, MMA a Grapplingu.

„Barvy českého týmu hájili Johny Kolář, Kryštof Schwarz, Hana Schwarzová, Lenka Kučerová, Jan Michalec, Arnošt Hüttl, Kryštof Baranec, Leontýna Pfeifer, Jan Pavelec, Maksym Dobei, Kamila Hermanová,“ vyjmenovával Kolář bojovníky, kteří se objevili v reprezentačním trikotu.

Navíc v silné konkurenci, které panují na turnajích světové úrovně, kde je více než tisíc startů z dvaceti zemí z celé Evropy, Samurai Fight Club pravidelně obsazuje přední příčky v pořadí klubů, a jednotlivci ve světovém žebříčku zaujímají medailové pozice.

„Ve světovém žebříčku po první části sezóny vévodí v MMAlight Johny Kolář, Arnošt Hüttl a Lenka Kučerová. V Kicklight Johny Kolář, Kryštof Schwarz, Arnošt Hüttl, Leontýna Pfeifer, Jan Pavelec, Kryštof Baranec a Jan Michalec. V Lightcontactu Leontýna Pfeifer, Jan Michalec, Jan Pavelec, Hana Schwarzová, Maksym Dobei a Kryštof Baranec,“ popisoval kouč Samurajů, jak si vedou jeho svěřenci na světové scéně.

Bojovníci za západu Čech si tak dali pověstnou laťku hodně vysoko, i přesto se netají tím, že by chtěli ve druhé části, ve které je čeká vrchol sezony v podobě mistrovství světa, které se poprvé koná v České republice opět uspět a dovézt si domů další cenné kovy či tituly. Následně pak ještě čeká Samurai Fight Club světový pohár v Rakousku.

„Dosažené úspěchy jsou výsledkem dlouhodobé kvalitní práce trenérů, vynikající spolupráce při přípravě celého Samurai týmu a součinnosti celého realizačního týmu, který se účastní všech výjezdů,“ nešetřil chválou na adresu svých spolupracovníků Kolář. „Samozřejmě by to nešlo i bez podpory Karlovarského kraje, města Chodov a Nejek, Národní sportovní agentury a Auto Eder, všem moc děkujeme za podporu a vstřícnost,“ doplnil závěrem šéf Samurai Fight Clubu.

Fotogalerie: Medailové žně pro Samuraje. V MMA, Kickboxu a Grapplingu jsou šampiony Evropy