K prvnímu mistrovskému zápasu v oblastním přeboru mužů zajížděli basketbalisté Slovanu Mariánské Lázně do Rokycan. Na rozdíl od minulého ročníku nastoupili v dosti omlazené sestavě a do poločasu se trochu hledali.

SKB Rokycany 55

Slovan M. Lázně 90

po poločase 31:33

Pozdní začátek (20 hod.) a nevytopená hala se podepsaly na výkonu hostů v prvním poločasu. Ti se herně trápili a přistoupili na pěší basketbal domácích.

O přestávce trenér Roman Gezo zřejmě svěřence potřel emulzní mastí, již například atleti používají při běhu v mrazivém počasí, a výsledek se dostavil:

Mariánskolázeňští vyrukovali s celoplošným presinkem, zrychlili v útočné fázi a díky několika přesně zakončeným akcím se dostali ve třetí čtvrtině do čtrnáctibodového úniku.

V poslední desetiminutovce se obraz hry nezměnil, a tak hostující trenér dal příležitost všem hráčům z lavičky.

Střelecky se dařilo hlavně kapitánovi Michalu Soukupovi, autorovi 36 bodů, jenž musel pro velký počet faulů podkošové dvojice Vodička-Lambert zaskakovat i na pozici pivotmana.

Zápas byl na nějakou dobu také poslední pro rozehrávače Dominika Štětku, který kvůli studiu v Austrálii nebude dlouho k dispozici. U protinožců snad nebude věčně a zapojí se po návratu opět do kolektivu.

„První půle mne vůbec neuspokojila. Pak už to bylo podle mých představ. Trochu nás trápil velký počet faulů. V obranné činnosti musím ještě dolaďovat. Překvapivě jsme oproti minulým sezónám zpřesnili střelbu trestných hodů,“ okomentoval vystoupení Gezo.

Body Slovanu: M. Soukup 36 (2 trojky), Vodička 24, Kříž 8, Petrák 6, Srnec 4, F. Soukup 4, Štětka 2, Lambert 1

T.H.: 19/16, čtvrtiny: 14:19, 17:14, 11:23, 13:34.

(jomi)